Mírné letní počasí přelomu srpna a září, tropické teploty jen ojediněle

Hodnocení článku

Stručně

Na počasí v dalším týdnu, který bude přelomovým mezi srpnem a zářím a současně mezi klimatologicky letním a podzimním obdobím, si snad nikdo stěžovat nemůže. Očekává se jednoduše „tak akorát“. Teplejší počasí bude pouze přechodné, jinak budou teploty mírně letní. Snad jen lze poukázat na stále málo srážek, které se omezí zejména na přechod studené fronty ve čtvrtek. Čeká nás mírně letní počasí přelomu srpna a září, tropické teploty jen ojediněle.

Předpověď

Horké počasí u nás zatím nesetrvá dlouho. Nejtepleji bude kolem poloviny týdne, ale teploty v maximech dosáhnou 30°C spíše ojediněle. Budou převážně mírně letní, pohybující se kolem 24 až 26°C. V nočních minimech budou klesat na hodnoty kolem 10°C v přílivem studeného vzduchu za vyjasnění na počátku a na konci týdne, jinak bude tepleji. Srážek bude ovšem málo, tyto nebudou navíc trvalé ani nijak plošné. Sucho bude tedy v ČR pokračovat.

TEPLOTNÍ MINIMA: 14 až 7°C, kolem poloviny týdne 17 až 11°C.

TEPLOTNÍ MAXIMA: 20 až 26°C, kolem poloviny týdne 23 až 29°C.

Shrnutí

Oproti minulým týdnům nás čeká z hlediska počasí blíže normálu pro konec srpna či začátek září. Tropické teploty jen ojediněle. Ohledně srážek bude pokračovat deficit, který opět mírně naroste.

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY: 14 až 19°C.

CELKOVÉ SRÁŽKY: 2 až 20mm, na J/JZ ojediněle 35mm.

ODCHYLKY: Týden 27.8. až 2.9.2018 bude teplotně průměrnýslabě nadprůměrný a srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

V první polovině týdne bude počasí u nás pod vlivem výběžku tlakové výše, která bude přes centrální Evropu následně přecházet. Pronikat k nám bude teplý vzduch od jihovýchodu. Tento bude vrcholit kolem poloviny týdne, kdy přes naše území postoupí k východu studená fronta. Další tlaková výše se bude přes střední Evropu přesouvat na konci týdne.

Modelové mapy jako výstupy numerických modelů je možné sledovat například na stránce wxcharts.com. Více informací o očekávaném průběhu počasí v ČR v dalším týdnu nabízíme v grafickém přehledu na stránce Výhled na týden.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1074 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality