Mírné letní počasí přelomu srpna a září, tropické teploty jen ojediněle

Počasí na týden 27. srpna až 2. září 2018

Stručně

Na počasí v dalším týdnu, který bude přelomovým mezi srpnem a zářím a současně mezi klimatologicky letním a podzimním obdobím, si snad nikdo stěžovat nemůže. Očekává se jednoduše „tak akorát“. Teplejší počasí bude pouze přechodné, jinak budou teploty mírně letní. Snad jen lze poukázat na stále málo srážek, které se omezí zejména na přechod studené fronty ve čtvrtek.

Předpověď

Horké počasí u nás zatím nesetrvá dlouho. Nejtepleji bude kolem poloviny týdne, ale teploty v maximech dosáhnou 30°C spíše ojediněle. Budou převážně mírně letní, pohybující se kolem 24 až 26°C. V nočních minimech budou klesat na hodnoty kolem 10°C v přílivem studeného vzduchu za vyjasnění na počátku a na konci týdne, jinak bude tepleji. Srážek bude ovšem málo, tyto nebudou navíc trvalé ani nijak plošné. Sucho bude tedy v ČR pokračovat.

TEPLOTNÍ MINIMA: 14 až 7°C, kolem poloviny týdne 17 až 11°C.

TEPLOTNÍ MAXIMA: 20 až 26°C, kolem poloviny týdne 23 až 29°C.

Shrnutí

Oproti minulým týdnům nás čeká z hlediska počasí blíže normálu pro konec srpna či začátek září, ohledně srážek bude pokračovat deficit, který opět mírně naroste.

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY: 14 až 19°C.

CELKOVÉ SRÁŽKY: 2 až 20mm, na J/JZ ojediněle 35mm.

ODCHYLKY: Týden 27.8. až 2.9.2018 bude teplotně průměrnýslabě nadprůměrný a srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

V první polovině týdne bude počasí u nás pod vlivem výběžku tlakové výše, která bude přes centrální Evropu následně přecházet. Pronikat k nám bude teplý vzduch od jihovýchodu. Tento bude vrcholit kolem poloviny týdne, kdy přes naše území postoupí k východu studená fronta. Další tlaková výše se bude přes střední Evropu přesouvat na konci týdne.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: