Na konci týdne oteplování, více srážek zřejmě na východě

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Na konci týdne oteplování, více pršet bude na východě.

Týden 11. až 17.11.2019

Náš komentář

I když se budeme v prvních dnech týdne setkávat se sněhovými srážkami ojediněle i v polohách pod 500m n.m., tak zatím žádná zima nezačíná. Studené počasí se opět odmlčí. Po většinu týdne bude ovšem teplejší východ území ČR, ke konci týdne se vrátí inverze.

METEO AKTUALITY

Předpověď

V období spadne poměrně hodně srážek, avšak tyto budou dosti rozdílné co se týče našeho území. Velká oblačnost tedy převládne, na začátku a konci týdne půjde o časté mlhy a nízkou oblačnost, ve zbytku týdne bude oblohu nad námi pokrývat frontální oblačnost. Tu poznáme jen podle toho, že z ní bude často pršet či sněžit. I teploty budou v ČR rozdílné, hlavně ke konci týdne kdy by měl pronikat teplejší vzduch do východní části republiky a tam bude pak místy při malé oblačnosti i dosti teplo. Čeká nás na konci týdne oteplování.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 8 až 1°C, zpočátku týdne při vyjasnění v Čechách -1 až -6°C

Nejvyšší teploty 4 až 10°C, při vyjasnění na konci týdne hlavně na východě až 14°C

Průměrné teploty 2 až 8°C, na JZ/Z místy do 2°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 30mm, na SV/V místy až kolem 50-60mm.

Shrnutí

Počasí bude rozdílné a to po většinu týdne. Ve srážkovém období budou srážky častější na východě území, v inverzním období bude méně mlh a nízké oblačnosti a tím vyšší teploty též na východě země.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné až na východě slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

Zpočátku a na konci týdne bude počasí ve střední Evropě pod vlivem tlakové výše, zejména na konci týdne bude do vyšších poloh a místy i jinam pronikat teplý vzduch. Uprostřed týdne bude ovlivňovat počasí u nás frontální rozhraní s přílivem studeného vzduchu od severozápadu, zejména do Čech.

Více informací v pravidelném Výhledu na týden.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1072 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality