Na konci týdne oteplování, více srážek zřejmě na východě

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 11. až 17.11.2019

Náš komentář

I když se budeme v prvních dnech týdne setkávat se sněhovými srážkami ojediněle i v polohách pod 500m n.m., tak zatím žádná zima nezačíná. Studené počasí se opět odmlčí. Po většinu týdne bude ovšem teplejší východ území ČR, ke konci týdne se vrátí inverze.

METEO AKTUALITY

Předpověď

V období spadne poměrně hodně srážek, avšak tyto budou dosti rozdílné co se týče našeho území. Velká oblačnost tedy převládne, na začátku a konci týdne půjde o časté mlhy a nízkou oblačnost, ve zbytku týdne bude oblohu nad námi pokrývat frontální oblačnost. Tu poznáme jen podle toho, že z ní bude často pršet či sněžit. I teploty budou v ČR rozdílné, hlavně ke konci týdne kdy by měl pronikat teplejší vzduch do východní části republiky a tam bude pak místy při malé oblačnosti i dosti teplo.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 8 až 1°C, zpočátku týdne při vyjasnění v Čechách -1 až -6°C

Nejvyšší teploty 4 až 10°C, při vyjasnění na konci týdne hlavně na východě až 14°C

Průměrné teploty 2 až 8°C, na JZ/Z místy do 2°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 30mm, na SV/V místy až kolem 50-60mm.

Shrnutí

Počasí bude rozdílné a to po většinu týdne. Ve srážkovém období budou srážky častější na východě území, v inverzním období bude méně mlh a nízké oblačnosti a tím vyšší teploty též na východě země.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné až na východě slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

Zpočátku a na konci týdne bude počasí ve střední Evropě pod vlivem tlakové výše, zejména na konci týdne bude do vyšších poloh a místy i jinam pronikat teplý vzduch. Uprostřed týdne bude ovlivňovat počasí u nás frontální rozhraní s přílivem studeného vzduchu od severozápadu, zejména do Čech.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: