PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Na konci týdne oteplování, více srážek zřejmě na východě

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Na konci týdne oteplování, více pršet bude na východě.

Počasí na 43. týden 2023. Rosa v mlhavém podzimním dni. Na konci týdne oteplování.

Týden 11. až 17.11.2019

Náš komentář

I když se budeme v prvních dnech týdne setkávat se sněhovými srážkami ojediněle i v polohách pod 500m n.m., tak zatím žádná zima nezačíná. Studené počasí se opět odmlčí. Po většinu týdne bude ovšem teplejší východ území ČR, ke konci týdne se vrátí inverze.

METEO AKTUALITY

Předpověď: Na konci týdne oteplování

V období spadne poměrně hodně srážek, avšak tyto budou dosti rozdílné co se týče našeho území. Velká oblačnost tedy převládne, na začátku a konci týdne půjde o časté mlhy a nízkou oblačnost, ve zbytku bude oblohu nad námi pokrývat frontální oblačnost. Tu poznáme jen podle toho, že z ní bude často pršet či sněžit. I teploty budou v ČR rozdílné, hlavně ke konci týdne kdy by měl pronikat teplejší vzduch do východní části republiky a tam bude pak místy při malé oblačnosti i dosti teplo. Čeká nás na konci oteplování.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 8 až 1°C, zpočátku týdne při vyjasnění v Čechách -1 až -6°C

Nejvyšší teploty 4 až 10°C, při vyjasnění na konci týdne hlavně na východě až 14°C

Průměrné teploty 2 až 8°C, na JZ/Z místy do 2°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 30mm, na SV/V místy až kolem 50-60mm.

Shrnutí

Počasí bude rozdílné a to po většinu týdne. Ve srážkovém období budou srážky častější na východě území, v inverzním období bude méně mlh a nízké oblačnosti a tím vyšší teploty též na východě země.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné až na východě slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

Zpočátku a na konci období bude počasí ve střední Evropě pod vlivem tlakové výše, zejména na konci týdne bude do vyšších poloh a místy i jinam pronikat teplý vzduch. Uprostřed bude ovlivňovat počasí u nás frontální rozhraní s přílivem studeného vzduchu od severozápadu, zejména do Čech.

Více informací v pravidelném Výhledu na týden.