Předpověď teplotyPrognózy počasí

Na sváteční středu chladno a vlhko

Hodnocení článku

Na sváteční středu chladno a vlhko, toto nepříznivé počasí na volný den nám ale vykompenzuje víkend. První polovina týdne bude opět ve znamení chladnějšího a vlhčího počasí. Vlhké počasí započalo včera, kdy se během dne zejména v Čechách začaly vyskytovat lokálně přeháňky a v některých případech i bouřky. Toto počasí souvisí s brázdou nízkého tlaku vzduchu nad střední Evropou. Nejbližší dny očekáváme vlhké a s přílivem chladného vzduchu vlivem tlakové níže. Tato postoupí od severozápadu do střední Evropy. Ovlivní polovinu týdne, tedy sváteční 28. září připadající na středu, kdy čekejme nejnižší teplotu vzduchu z celého týdne. Maxima nedosáhnou ani 14°C. Vlivem četnějších srážek očekávejme podobnou teplotu již zítra. Oblačnost převáží velká, jen přechodně se zmenší a to hlavně v noci či ráno.

Nejchladněji na západě, na jihovýchodě tepleji

Teplota vzduchu nebude ve středu a už ani zítra v ČR obdobná. Bude se lišit mezi jihozápadem a západem, který lze čekat chladnější, a jihovýchodem. Na jihovýchodě území očekáváme naopak teplejší počasí, tam teplota zítra i ve středu dosáhne či lehce přesáhne 15°C. Naopak na jihozápadě až západě zůstane spíše do 10°C. Srážková činnost se očekává četnější též do středy, zejména na horách naprší za tyto dny i několik desítek milimetrů srážek. Především na návětří hor se srážky během úterý zvýší, očekáváme o něco čerstvější vítr. Vlivem tohoto se začnou úhrny srážek mezi návětrnými stranami našich hor a nižšími nadmořskými výškami více lišit. Sváteční středeční den musím čekat oblačný až zatažený, jen ráno může být místy ještě zejména na východě polojasno. Přes den se přidají místy déšť nebo přeháňky, opět častěji v Čechách.

Na sváteční středu chladno a vlhko. Vyhovuje vám letošní průběh léta. Chladno a oblačno, léto 2020.

Na sváteční středu chladno a vlhko, velká frontální oblačnost

TIP: Sledujte u nás modelovou Předpověď teploty.

Od čtvrtka oteplování, dosáhne teplota 20°C?

Ve čtvrtek zatím maxima vystoupí do 15°C, ale na pátek a víkend slibují modely opět teplé počasí. V pátek teplota dosáhne 18°C, podobně jako tomu bylo dnes již o uplynulém víkendu. V sobotu očekávejme nejvyšší teplotu týdne a to většinou do 19°C, někde by mohlo být ale 20°C dosaženo. Zde zatím ponechme ten otazník, který máme i v nadpisu této části článku. V neděli se teplota již mírně sníží, počasí u nás ovlivní nízký tlak vzduchu a s ním spojená studená fronta. Zde se snižuje ale též jistota předpovědi a ještě si proto počkejme na konečnou variantu vývoje teploty vzduchu a počasí. Tedy na kolik stupňů teplota vystoupí a kdy přesně přijde změna počasí v podobě ochlazení.

První říjen by mohl být tedy dosti teplým dnem. Noci ale čekejme už chladnější, při velké oblačnosti se minima mohou udržovat kolem 10°C. Jinak ale klesnou k 5°C a při delším zmenšení oblačnosti klesnou i pod tuto hodnotu. V takovém případě se místy očekává opět přízemní mráz. Oblaků na obloze se předpokládá ale spíše více, alespoň po část noci. Proto se přízemní mráz nevyskytne v týdnu tak často.

Počasí přeje růstu hub a zůstane tomu tak zatím i nadále i díky průběžným srážkám. Proto se do chladnějšího a případně vlhkého počasí v tento volný den vybavte a vyrazte na procházku za čerstvým vzduchem do lesa.