Předpověď srážekPředpověď teplotyPrognózy počasí

O víkendu sněžení od středních poloh

Hodnocení článku

Maxima teploty i slabě nad 10°C v dalších dnech skončí. Přesně v pátek o prvním volném dni se ochladí a současně nás čekají po čtvrteční krátké pauze od trvalejších srážek opět významnější srážky vyskytující se minimálně zpočátku dne na většině území. Navíc se objeví o víkendu sněžení již od středních poloh, podle současné prognózy se v okrajových částech dne mohou objevit sněhové vločky v polohách kolem 400m. Půjde o přechodné ochlazení a tedy i hranice sněžení se začne během posledního dne víkendu zvyšovat opět do horských poloh. Počátek nového týdne se očekává teplejší, půjde o další teplotní výkyv. Sněžení se vrátí pouze do nejvyšších poloh, aby se do poloviny příštího týdne mohla hranice sněžení opět snížit. Teplota vzduchu klesne na hodnoty kolem bodu mrazu, při protrhané oblačnosti i pod bod mrazu. V případě mokrých povrchů po předchozích srážkách s může tvořit náledí.

O víkendu sněžení od středních poloh. Sníh a mráz hlavně na horách. V nížinách teplota kolem nuly. Sněžení i v nížinách. Sníh na keřích v březnu 2018.

O víkendu sněžení od středních poloh, maxima teploty i do 6°C

Dosti studené počasí čekáme v sobotu, maxima teploty dosáhnou nejvýše 6°C a ráno se budou pohybovat kolem 0°C. Díky stále spíše velké oblačnosti nepůjde o výskyt zásadnějšího mrazu. Ani páteční den, sváteční 17. listopad, se neočekává co do počasí příznivý. Vlivem velké oblačnosti a poměrně častých srážek se teplota také udrží nízko, maximálně dosáhne 7°C. Hranice sněžení se tedy během pátku sníží a to na 600m, večer a následně v noci na sobotu na zmíněných 400m. V neděli se začne ve výšce oteplovat, příliv teplejšího vzduchu však bud v přízemní vrstvě znát až o něco později. Teplá fronta dalšího systému tlakové níže postupující z Atlantiku do oblasti Británie totiž přinese opět výměnu vzdušných mas u nás. Vypadá to, že u povrchu (tj. v nižších výškách) ještě nebude v neděli oteplení patrné. Rozhodně lze souhrnně říci, že teplota vzduchu bude rozkolísaná. To znamená, že příliv teplého ani studeného vzduchu nevydrží nijak dlouho. Hranice sněžení a tedy skupenství srážek od vyšších poloh budou proměnlivé.

Od vyšších poloh by se měla tedy během pátku tvořit sněhová pokrývka. Pozdě večer a v noci na sobotu s při srážkách očekává vznik pokrývky i v polohách středních. Určitě bude na místě dbát veškerých zásad a doporučení při výskytu zimních projevů počasí, zejména při jízdě automobilem. V horských oblastech se očekává již opravdové zimní počasí. V případě výskytu srážek se mohou vyskytnout smíšené srážky i pod 400m n.m.