Prognózy počasíTýdenní výhledy

Počasí na 17. týden 2023

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí na 17. týden 2023 a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně odchylek od dlouhodobého normálu na území ČR jako celku. Během týdne musíme počítat s chladnějším počasím, neobejdeme se ani bez ranních mrazů včetně nížin. Nejstudenější očekáváme podobně jako v týdnu minulém jeho polovinu. Ke konci týdne můžeme čekat mírně oteplení, avšak zdaleka ne na takové hodnoty jako na konci týdne předchozího. Na frontách se objeví občasné srážky. Konec týdne očekáváme více oblačný a díky tomu dojde také v nočních hodinách ke znatelnému oteplení. Přes den můžeme čekat teplotu kolem 15°C spíše přechodně, jinak vystoupí do 15°C

Počasí na 17. týden 2023. Jarní přeháňková činnost.

Týden: 24. až 30.4.2023

Předpověď

Hodně oblačnosti v oblasti nízkého tlaku a front čekáme na počátku týdne i průběžně během něho. Jen krátce se prosadí vliv výběžku vyššího tlaku vzduchu a s ním přijde přechodné protrhávání oblačnosti. Takové počasí ve studeném vzduchu očekávejme kolem poloviny týdne. Během prodlouženého víkendu by po krátkém oteplení měla přijít opět změna a ochlazení. Společně s tím čekejme četnější srážkovou činnost. Srážky spadnou relativně rovnoměrně na našem zemí a průběžně.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 10 až 5°C, kolem polovin týdne 3 až -3°C
  • Nejvyšší teplota: 10 až 15°C, na počátku a konci týdne až 18°C a v polovině týdne 10°C
  • Průměrná teplota: 7 až 11°C, odchylka období: průměrné.
  • Celkové srážky: 520mm, místy 30mm, odchylka období: průměrné.

Synoptická situace

Zpočátku týdne ovlivní počasí u nás nízký tlak vzduchu a s ním spojená studená fronta. Tato ukončí příliv teplého vzduchu na naše území. Po polovině týdne při vlivu okraje tlakové výše k nám pronikne o něco teplejší vzduch. Tento příliv ale během pátku a noci na sobotu ukončí přechod další studené fronty od západu. V dalších dnech k nám pronikne chladnější vzduch.

Závěr: Počasí na 17. týden 2023

TIP: Sledujte Předpověď teploty pro představu o vývoji počasí na delší období pak Výhled teploty v podobě map numerických modelů na našich stránkách. Informace o předpovědi počasí včetně map numerických modelů najdete na webu weatheronline.cz.