Prognózy počasíTýdenní výhledy

Počasí na 26. týden 2024

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí na 26. týden 2024 a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně odchylek od dlouhodobého normálu na území ČR jako celku.

Stručně:

Očekává se letní počasí až krátce dosažení tropické teploty. Zpočátku týdne bude i méně oblačnosti téměř bez srážek. Ve druhé polovině týdne přibude lokálních přeháněk a bouřek. Zatím je otázkou, zda ke změně v podobě ochlazení a četnější bouřkové činnosti dojde ještě v tomto týdnu, tedy o víkendu, nebo až na počátku týdne prvního červencového.

Počasí na 26. týden 2024. Slunečné počasí na začátku léta u řeky.

Týden: 24.6. až 2.7.2024

Předpověď

Slunečno až polojasno, pouze ojediněle přeháňky či bouřky. A letní teplota kolem 25-26°C, takové budou první dny posledního týdne června a zároveň školní docházky. Oteplení se dostaví ve druhé polovině týdne, takže poslední den školy se očekává teplota až kolem 30°C. Teplejší budou samozřejmě i noci s minimy kolem 16-17°C. Ke konci týdne se budou vyskytovat denní lokální přeháňky a bouřky, které způsobí rozdílné úhrny srážek v rámci ČR. Někde se vyskytnou typicky srážkově vydatnější bouřky. Poté budeme mít místa, kde se bouřka či přeháňka vůbec nevyskytne. Lze čekat typicky letní počasí pro naše podmínky, teploty vzduchu však bude během týdne mírně nadnormální. žádná významná vlna horka se však neočekává.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 15 až 10°C, postupně 19 až 14°C.
  • Nejvyšší teplota: 22 až 28°C, postupně 27 až 33°C, na konci ochlazení.
  • Celkové srážky: 5 až 20mm, velmi lokálně 40mm.

Synoptická situace

Centrem až severem Evropou postoupí vysoký tlak vzduchu. Ten určí počasí u nás v prvních dnech týdne. Od jihovýchodu k nám pronikne teplý až postupně velmi teplý vzduch. Ve druhé polovině týdne se ocitneme pod vlivem brázdy nižšího tlaku vzduchu ve vlhčím a velmi teplém vzduchu. Zřejmě na úplném konci týdne přejde studená fronta od západu, která ukončí teplé proudění.

Závěr: Počasí na 26. týden 2024

TIP: Sledujte Předpověď teploty v různých výškách a dle různých numerických modelů u nás.

Počasí bude i nadále přát koupání i díky již většinou vyhovující teplotě vody. Letní až lehce tropické počasí se očekává pravděpodobně celý týden. Nejtepleji by mělo být v pátek, kdy maxima teploty lehce překročí tropických 30°C. První ochlazení se dostaví opět na víkend, další pak pravděpodobně na přelomu týdnů, což bude během týdne zpřesněno.