Prognózy počasíTýdenní výhledy

Počasí na 35. týden 2023

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí na 35. týden 2023 a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně odchylek od dlouhodobého normálu na území ČR jako celku. V první polovině týdne musíme počítat s velkou oblačností a na většině území se srážkami. Srážky lze čekat zejména v Čechách místy vydatné. Teplotu vzduchu tento ráz počasí významněji ovlivní, maxima se očekávají při trvajícím dešti jen kolem 15°C. Ve druhé polovině týdne se počasí vylepší a také dojde k mírnému oteplení. Oteplovací trend čekejme i v závěru týdne, kdy by mělo být nejtepleji  maximy kolem letních 25°C. Léto co do počasí rázu počasí určitě ještě nekončí, pouze to klimatologické bude od pátku minulostí.

Počasí na 35. týden 2023. Soutok Labe a Orlice v Hradci Králové, pohled ze špice.

Týden: 28.8. až 3.9.2023

Předpověď

Hlavní srážky týdne spadnou v jeho první polovině. Poté se čekají spíše místní srážky a s oteplováním půjde opět o přeháňky či bouřky lokálního výskytu. Oblačnost čekejme méně zejména na konci týdne, kdy se očekává letní ráz počasí. Do té doby počítejme s minimy teploty klesajícími k 10°C, mírně se oteplí v závěru týdne. Počasí začne mít opět letní charakter.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 16 až 11°C, uprostřed týdne 13 až 8°C
  • Nejvyšší teplota: 17 až 23°C, při srážkách kolem 16°C a v závěru týdne 22 až 28°C
  • Průměrná teplota: 14 až 17°C, odchylka období: průměrné.
  • Celkové srážky: 530mm, v Čechách a jinde lokálně v bouřkách 5060mm, odchylka období: průměrné.

Synoptická situace

Počasí ve střední Evropě ovlivní frontální rozhraní spojené s tlakovou níží. Rozhraní se pozvolna přesune k východu. Za ním k pronikne chladný vzduch. Ve druhé polovině týdne se od západu rozšíří výběžek tlakové výše. Ke konci týdne k nám začne pronikat teplejší vzduch.

Závěr: Počasí na 35. týden 2023

TIP: Sledujte každodenně aktualizovanou podrobnou předpověď počasí pro naše území na druhý den na stránce Předpověď na den.

Významnější srážky a chladnější počasí budou kompenzací suššího a horkého období. Z hydrologického hlediska očekáváme zlepšení situace. Místy půjde k významné zlepšení po spadu vydatných srážek a krátkodobě se očekává i zakolísání stavů vodních toků na povodňové stupně. Začátek nového měsíce, tzn. konec týdne, by ovšem měl přinést více slunečního svitu a příjemně letní počasí bez výskytu vysoké teploty.