Prognózy počasíTýdenní výhledy

Počasí na 37. týden 2023

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí na 37. týden 2023 a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně odchylek od dlouhodobého normálu na území ČR jako celku. Letní počasí přeruší přechod studené fronty a ochlazení v polovině týdne. Na frontě spadnout jediné srážky týdne a to v podobě přeháněk či místy bouřek. V závěru týdne se vrátí příjemně teplé letní počasí a s tím i četnější sluneční svit. Obnoví se vliv tlakové výše s přílivem teplého vzduchu z východních směrů. Čekejme tak pokračování teplejšího a suššího rázu počasí.

Týden: 11. až 17.9.2023

Předpověď

Jasné počasí skončí během úterý, kdy začne přibývat první oblačnost před studenou frontou. Teplota vzduchu dosáhne místy až 30°C v denních maximech. I minima teploty lze krátce čekat jen slabě pod 20°C. Hodně oblaků a srážky můžeme čekat ve středu  ve čtvrtek, kdy se od západu sníží teplota. Poté nastoupí opět vliv vysokého tlaku vzduchu a slunečné až polojasné počasí. Teplota vzduchu se mírně zvýší na letní hodnoty kolem 24-25°C nejčastěji. Takové počasí by mělo vydržet několik málo dnů. Teplota vzduchu se vrátí do nadprůměrných hodnot, avšak nikoli tak vysoce nadprůměrných.

Počasí na 37. týden 2023. Střední oblačnost na zářijové obloze.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 18 až 12°C, na konci týdne 14 až 9°C.
  • Nejvyšší teplota: 25 až 30°C, po polovině týdne 19 až 24°C, v závěru 27°C.
  • Průměrná teplota: 18 až 20°C, odchylka období: mírně nadprůměrné.
  • Celkové srážky: 0 až 10mm, odchylka období: mírně podprůměrné.

Synoptická situace

Tlaková výše se odsune k severovýchodu Evropy. Od západu uvolní cestu v brázdě nízkého tlaku vzduchu postupující studené frontě. Tato ukončí teplé a slunné období, které u nás vydrželo celý předchozí týden. Ke konci týdne se obnoví vliv vysokého tlaku vzduchu a pronikat k nám začne opět teplejší vzduch z východních směrů.

Závěr: Počasí na 37. týden 2023

Týden očekáváme až na nevýznamnou srážkovou situaci při přechodu studené fronty kolem poloviny týdne sušší. Převáží malá oblačnost až polojasno, již však nečekáme tak slunné počasí jako v týdnu předchozím. Počátek a konec týdne očekáváme teplý až velmi teplý, teplota vzduchu se udrží většinou mírně nad průměrem pro polovinu září. Srážek však spadne méně než by v tuto dobu mělo.

TIP: Sledujte Předpověď na den v podobě podrobnější prognózy počasí v přehledném boxu. Kterou vidíte ve stručnosti v záhlaví naší hlavní stránky webu a o jejíž aktualizaci se dozvíte též na hlavní stránce webu.