Prognózy počasíTýdenní výhledy

Počasí na 43. týden 2023

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí na 43. týden 2023 a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně odchylek od dlouhodobého normálu na území ČR jako celku. Stručně:

Teplotně očekáváme v posledním říjnovém týdnu počasí spíše vyrovnané odpovídající současné době. Srážek by mělo spadnout více pouze lokálně, jinak půjde stále o nevýznamné srážky. Spíše převáží oblačné počasí, proto noční teplota neklesne tak nízko. Celkově lze čekat ale týden teplejší než ten předcházející.

Počasí na 43. týden 2023. Rosa v mlhavém podzimním dni.

Týden: 23. až 29.10.2023

Předpověď

Hodně oblačnosti a srážky čekejme na atmosférických frontách. Hlavní srážky týdne spadnou kolem jeho poloviny, zejména po polovině. To můžeme čekat hodně oblačné počasí. Jinak na počátku a konci týdne by mělo být polojasno až krátce slunečno, místy se utvoří během noci typické podzimní mlhy. Zatím by se měly ale během dopoledne vždy rozpouštět. Počasí však čekejme převážně cyklonální, proto tvorbě mlh a obecně vzniku významnější teplotní inverze ve stabilním vzduchu. O něco málo teplejší můžeme čekat počátek týdne kromě západu území. Avšak jinak v teplotně příliš velký rozdíl nebude.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 10 až 4°C
  • Nejvyšší teplota: 13 až 18°C, ve druhé polovině týdne 11 až 16°C
  • Průměrná teplota: 8 až 11°C, odchylka období: nadprůměrné.
  • Celkové srážky: 320mm, ojediněle 40mm, odchylka období: průměrné.

Synoptická situace

Přechodné vlivy výběžku tlakové výše oddělí jednotlivé systémy front spojené s cyklonami v převažující západní cirkulaci. Významnější cyklona a s ní spojený systém front ovlivní počasí u nás po polovině týdne. K žádné zásadní změně vzduchových hmot a cirkulaci však nedojde.

Závěr: Počasí na 43. týden 2023

Počasí v týdnu čekáme po čase opět více ustálené co se týče teploty vzduchu. Teplota nevykáže žádné větší změny, jen se během týdne mírně ochladí. Vzhledem k převažující větší oblačnosti nečekáme ani velké rozdíly teploty vzduchu v rámci dne, tedy mezi nocí a dnem. Srážky spadnou nerovnoměrně, někde jich spadne i o něco více než činí normál pro konec října a jinde naopak méně. Proto čekejme celkově v ČR srážkově též průměrné počasí. Teplota vzduchu se udrží na normálu nebo slabě nad ním.

TIP: Sledujte Předpověď na den, denně aktualizovanou podobnější předpověď počasí pro ČR na další den.

Mapy numerických modelů můžete sledovat na webu wxcharts.com.