Předpověď teplotyPrognózy počasí

Počasí teplé, voda se prohřívá

Hodnocení článku

Začalo klimatologické léto a s ním nastalo i teplejší počasí. Avšak stalo se tak po několika týdnech studené počasí, kdy teplota v ranních minimech nebyla ani v nížinách daleko bodu mrazu. Lze tedy konstatovat, že je počasí teplé, voda se prohřívá. Teplota vody totiž není úplně nejvyšší, ale v posledních dnech se významněji zvyšuje. A to i díky četnému slunečnímu svitu, který v minulých týdnech spíše chyběl. Zpočátku týdne se ještě projevovaly studené noci. Tím se oteplování vody zpomalovalo. V současných dnech a i těch nejbližších bude pokračovat zvyšování teploty vody. Řeč je o stojatých vodách. V řekách je však voda stále dosti studená. V tomto článku se podíváme nejen na očekávaná maxima teploty vzduchu v dalších dnech. Ale také na to, jak teplou vodu mají vybrané nejznámější nádrže v ČR.

Letní dny i nadále

Počasí teplé, voda se prohřívá. Večer u jezera.

Počasí bude letní i nadále, ale změna se již blíží. Přes ČR přejde vlnící se frontální rozhraní, které bude měnit slunné a teplé počasí jen velmi pozvolna. Suché slunné počasí trvá v ČR celý tento týden, postupně se teplota zvyšovala a v současné době dosahuje nebo slabě přesahuje letních 25°C. Podobnou teplotu můžeme očekávat i nadále, frontální rozhraní zatím ovlivní počasí zejména na JZ/Z Čech a obecně v Čechách. Až během příštího týdne zavládne skutečně vlhké počasí. Půjde přitom převážně o lokální konvekční srážky. Ty budou i nadále častější v Čechách. Počátek týdne bude tedy ve znamení letní teploty. Zatím tropické počasí čekat nelze, naopak dojde během týdne k ochlazení. A maxima teploty lze čekat kolem 20°C.

Očekávaná maxima teploty vzduchu v dalších dnech:

So 5.6.: 24 až 28°C

Ne 6.6.: 23 až 28°C, na JZ/Z kolem 20°C

Po 7.6.: 22 až 26°C

Út 8.6.: 22 až 26°C, na JZ/Z kolem 18°C

St 9.6.: 18 až 22°C

Čt 10.6.: 17 až 21°C

Oteplovat by se mělo začít od pátku. Opět se vrátí letní teplota. Při malé oblačnosti budou ale chladnější noci  minimy opět i pod 10°C, ale již ne významně.

TIP: Sledujte předpověď teploty.

Voda se prohřívá, teplota vody v nádržích většinou 15 až 18°C

Teplota vody v nádržích se pohybuje spíše kolem 16-17°C, jen ojediněle dosahuje 18°C. Více v přehledu nejvyšší teploty v našich nádržích. Velmi nízká teplota je ve slezských a jihomoravských nádržích.

19.5°C Újezd

19.3°C Rozkoš

18.7°C Stráž pod Ralskem

18.5°C Nové Mlýny II

18.4°C Pastviny

18.3°C Nechranice

18.0°C Les Království a Pařížov

Data: pla.cz, pmo.cz a poh.cz