Zajímavosti

Publikace Když se blýská na časy

Hodnocení článku

Dovolíme si představit vám knihu s názvem Když se blýská na časy. Počasí a klima u nás i ve Světě. Tato publikace patří totiž ke kvalitní popularizační literatuře o meteorologii a klimatologii pro širokou veřejnost. Její kvalitu podtrhuje i fakt, že autory publikace jsou meteorologové moderátoři relací o počasí v České Televizi. Publikaci napsala známá čtveřice moderátorů Taťána Míková, Pavel Karas, Alena Zárybnická a Michal Žák. Publikaci doporučujeme pro obecný přehled v problematice. Postihuje totiž všechna základní témata pro obecný přehled v oborech a je psána poutavě a přívětivě i pro laickou veřejnost.

Když se blýská na časy

Obr. 1 Obálka publikace

Výběr témat v publikaci

Přehled témat, kterým se publikace mimo jiné věnuje:

Publikace má široký záběr, což je patrné i z neúplného výčtu témat, výše. V publikaci se setkáme s představením tématu, objasněním pojmů a autoři přidávají poté zajímavosti, historický pohled či případně rekordní či jinak zajímavé údaje. Neopomíjejí ani fotografie, mezi nimiž jsou i fotografie diváků ČT. Kniha je pěkně graficky upravena. u každého tématu se také setkáme s hlavními pojmy, které jsou též přeloženy do angličtiny. Jedná se o tzv. podobu štítků/témat, které známe v oblasti internetu.

0046275431_K2418-122.jpg

Obr. 2 Náhodný náhled do publikace, strana 122 konec tématu Tropické cyklóny, informace v podobě tzv. fotostrany

Doplňující informace: Když se blýská na časy

Kniha Když se blýská na časy byla vydána v roce 2018, zhruba na počátku loňského roku se objevila na trhu. Vydalo ji nakladatelství CPress v Brně ve společnosti Albatros Media. Autorství patří též České tiskové kanceláři. Kniha má celkem 240 stran. Doporučená cena knihy je 349,- Kč a 14.49 Euro. Je ji možné v různých akcích koupit i se slevou. Kniha zapracovává též nejnovější poznatky z meteorologie a klimatologie a údaje z měření klimatických prvků.

Knihu lze stále zakoupit v knihkupectvích a také objednat na adrese vydavatelství www.albatrosmedia.cz.