PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

S příchodem srpna snižování teplot, srážky stále místy

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Se začátkem srpna snižování teplot, srážky lokální.

Týden 29.7. až 4.8.2019

Náš komentář

Horké počasí bude pokračovat, ale nepůjde už o tak vysoké teploty jako v minulém týdnu. Na konci týdne bude pokračovat ochlazování. Sucha se ale ještě nezbavíme, srážky budou stále jen lokální.

METEO AKTUALITY

Předpověď

V teplém a vlhkém vzduchu budou i v prvních dnech týdne vznikat lokální přeháňky a bouřky, které mohou být i intenzivní. Méně oblačnosti bude v týdnu jen přechodně, zejména kolem poloviny týdne. V závěru týdne bude opět více oblačno a také se srážkami, opět spíše lokálními.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 19 až 14°C, v závěru týdne 16 až 11°C.

Nejvyšší teploty 25 až 31°C, v závěru týdne 21 až 27°C.

Průměrné teploty 17 až 20°C, ojediněle 22°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 35mm, lokálně kolem 60mm.

Shrnutí

Tento týden by měl přinést nižší teploty, bližší normálu pro přelom července a srpna a také více srážek, byť většinou stále konvekčních a hodně lokálních. Hodně lokální i významné srážky přinesou zejména bouřky v první části týdne. Čeká nás snižování teplot.

Období bude:

teplotně průměrné až nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Na naše území bude proudit teplý a vlhký vzduch. Kolem poloviny týdne se do centrální Evropy rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Tento rychle zeslábne a středoevropské počasí bude pod vlivem dalšího frontálního rozhraní, které se do konce týdne velmi zvolna přesune přes naše území. K nám začne poté proudit o něco chladnější a spíše vlhčí vzduch od západu až severozápadu.

Sledujte naše prognózy na každý den na stránce Předpověď na den s pravidelnou každodenní aktualizací. Modelové mapy najdete dle základních modelů také na stránce wetter3.de. Nabídnuta je předpověď mnoha parametrů, včetně těch důležitých pro konvekční činnost. Volit je možné také různá zobrazení map.