S příchodem srpna snižování teplot, srážky stále místy

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 29.7. až 4.8.2019

Náš komentář

Horké počasí bude pokračovat, ale nepůjde už o tak vysoké teploty jako v minulém týdnu. Na konci týdne bude pokračovat ochlazování. Sucha se ale ještě nezbavíme, srážky budou stále jen lokální.

METEO AKTUALITY

Předpověď

V teplém a vlhkém vzduchu budou i v prvních dnech týdne vznikat lokální přeháňky a bouřky, které mohou být i intenzivní. Méně oblačnosti bude v týdnu jen přechodně, zejména kolem poloviny týdne. V závěru týdne bude opět více oblačno a také se srážkami, opět spíše lokálními.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 19 až 14°C, v závěru týdne 16 až 11°C.

Nejvyšší teploty 25 až 31°C, v závěru týdne 21 až 27°C.

Průměrné teploty 17 až 20°C, ojediněle 22°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 35mm, lokálně kolem 60mm.

Shrnutí

Tento týden by měl přinést nižší teploty, bližší normálu pro přelom července a srpna a také více srážek, byť většinou stále konvekčních a hodně lokálních. Hodně lokální i významné srážky přinesou zejména bouřky v první části týdne.

Období bude:

teplotně průměrné až nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Na naše území bude proudit teplý a vlhký vzduch. Kolem poloviny týdne se do centrální Evropy rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Tento rychle zeslábne a středoevropské počasí bude pod vlivem dalšího frontálního rozhraní, které se do konce týdne velmi zvolna přesune přes naše území. K nám začne poté proudit o něco chladnější a spíše vlhčí vzduch od západu až severozápadu.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.