Srážky stále žádné, ke konci týdne mírné ochlazení

Hodnocení článku

Stručně

Srážkový deficit bude narůstat, sucho se ale vzhledem k období tolik prohlubovat nebude. I další listopadový týden bude suchý. Pokud se objeví slabé srážky, tak zejména na západě území ČR. Vývoj počasí je zatím tak v souladu s dlouhodobým předpokladem pro měsíc listopad. Během týdne budou teploty postupně klesat směrem k průměrným hodnotám, nejtepleji bude v prvních dvou dnech týdne. Srážky stále žádné, ke konci týdne se mírně ochladí. Bude tedy častěji slunečno, srážky je možno čekat jen slabé na slábnoucích frontálních vlnách.

Předpověď

V dalším listopadovém týdnu bude pokračovat počasí bez významnějších srážek. Vznikat ovšem budou nízká oblačnost a mlhy, které se mohou udržovat i celý den. Jinak bude většinou skoro jasno až polojasno, jen přechodně oblačno. Srážky se objeví pouze na slábnoucích frontách postupujících ze západu a to hlavně v jihozápadních a západních či severozápadních Čechách. Takže lze říci, že nás nečekají srážky stále žádné.

TEPLOTY

Nejnižší teploty 9 až 3°C, po polovině týdne při vyjasnění 5 až 0°C s přízemními mrazíky. Nejvyšší teploty 11 až 16°C, po polovině týdne 7 až 13°C a při oblačnosti, zejména v závěru týdne, kolem 7°C.

Průměrné teploty 4 až 10°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky do 3mm.

Shrnutí

Teplotně se bude počasí přibližovat během týdne normálu pro polovinu listopadu, srážkově bude ale stále významně chudé.

Týden 12. až 18.11.2018 bude teplotně slabě nadprůměrný, srážkově extrémně podprůměrný.

Synoptická situace

Po většinou období bude centrální Evropa pod vlivem tlakové výše, v jejíž oblasti budou slábnout frontální vlny putující od západu. Anticyklona se bude udržovat na severovýchodě Evropy s výběžkem a vznikem dalších středů nad Evropou střední. Příliv teplého vzduchu na naše území bude během týdne slábnout a začne k nám pronikat studený vzduch od severovýchodu.

Sledujte naší souhrnnou prognózu vývoje počasí den po dni na stránce Výhled na týden či případně modelové mapy základních modelů prezentované na stránkách sekce Střednědobé předpovědi. Mapy numerických modelů najdete v pěkném zpracování také na stránce wxcharts.com.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1100 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality