Sušší, ale chladnější počasí

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 8. až 14.7.2019

Náš komentář

Sucho bude na našem území pokračovat, díky nižším teplotám se ale nebude tak rozvíjet jako doposud. Letní teploty budou v týdnu dosaženy jen krátce, o tropických nebude moci být řeč vůbec. Více srážek by mohlo být na konci týdne, je to ale vzhledem k délce předpovědi s otazníkem.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Po velmi teplém až horkém přelomu června a července nastává poměrně typické chladné počasí v období před polovinou měsíce července. Velmi podobný průběh mělo počasí například před rokem. V tomto týdnu lze čekat mírně letní počasí. Teploty budou ovšem převážně nižší než by v tuto dobu měly být. Oblačnosti bude na obloze také více než v minulých dnech či přesněji zejména posledních dvou týdnech. Bude se ale střídat oblačné počasí s polojasným až převážně slunečným, které bude častější v noci a ráno, přes den bude oblačnosti častěji více. Místy se objeví přeháňky. Více oblačnosti i srážek by mělo být poté v závěru týdne, kdy patrně spadnou hlavní srážky tohoto týdne.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 11 až 5°C, při vyjasnění ojediněle i méně, v závěru týdne 13 až 8°C.

Nejvyšší teploty 18 až 24°C, krátce a to hlavně ke konci týdne 26°C.

Průměrné teploty 10 až 14°C, ojediněle 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 20mm, ojediněle 30mm.

Shrnutí

Teploty budou v týdnu diametrálně odlišné od toho uplynulého nebo od posledního týdne v červnu. Srážek bude spíše méně, na konci týdne jich přibude a tyto budou srážkový úhrn týdne zvyšovat.

Období bude:

teplotně podprůměrné

srážkově průměrné až podprůměrné

Synoptická situace

Na naše území bude zasahovat výběžek vysokého tlaku vzduchu od západu a pronikat k nám bude po většinu týdne studený vzduch od severozápadu. Ke konci týdne bude na naše území proudit o něco teplejší vzduch. Během víkendu ovlivní počasí u nás ale studená fronta, za níž by se mělo vrátit studené proudění od západu.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: