Teplé, avšak zatím ne vyloženě letní počasí

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. První dny měsíce června budou teplé, avšak zatím ne zcela letní. Teplota bude stabilnější než v minulých dnech, srážky se objeví zejména lokálně ve formě konvekce během týdne. Čeká nás teplé, ale zatím ne letní počasí.

Týden 1. až 7.6.2020

Předpověď

Méně oblačnosti i srážek lze čekat v první části týdne, bude většinou slunečno až polojasno. Jen krátce lze čekat oblačno. Srážky se téměř neobjeví, první až během středy. Během druhé poloviny týdne bude zejména přes den více oblačnosti, dojde ke tvorbě kupovité oblačnosti. Ta bude přinášet místy přeháňky či také bouřky. Počasí bude teplejší, avšak zatím nebude teplota dosahovat nijak vysokých hodnot. Jinými slovy už během jara byly teplejší dny. Letní teplota bude v týdnu dosažena spíše velmi ojediněle, podle současných předpokladů dokonce vůbec. Noční minima budou stále zejména při malé oblačnost většinou klesat mírně pod 10°C.

HODNOTY PRVKŮ

Nejnižší teplota: 11 až 6°C, nejvyšší teplota: 17 až 23°C, průměrná teplota: 10 až 14°C. Shrnutí období: Podprůměrné Celkové srážky: 15 až 35mm, ojediněle 50mm. Shrnutí období: Průměrné.

Synoptická situace

Počasí u nás bude ovlivňovat vysoký tlak vzduchu. Jeho vliv bude na počasí u nás slábnout kolem poloviny týdne. Dostávat se k nám bude postupně teplejší vzduch. Tento by měl být během druhé poloviny týdne také vlhčí. Ke konci týdne se naše území dostane pod vliv nízkého tlaku vzduchu. Závěr: Teplota bude na počátku června více ustálená než tomu bylo v posledních květnových dnech. Počasí bude spíše teplé, ale zatím ne přímo letní počasí. V týdnu nás ale nečeká žádné zásadnější ochlazení. Srážek bude dostatek, byť budou tyto nerovnoměrně rozloženy na našem území. Takže se objeví i větší lokální rozdíly v celkových úhrnech srážek během týdne i v jednotlivých dnech. Nejvíce srážek spadne ke konci týdne. Mapy numerických modelů najdete například na stránce wxcharts.com. Vývoj počasí je upřesňován na stránce Výhled na týden.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality