Tepleji, ale nikoli bez ranního mrazu

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. V dalším týdnu bude tepleji, ale nikoli bez ranního mrazu. Přeci jen dojde po polovině týdne ke krátkému ochlazení a při menší oblačnosti lze čekat slabý ranní mráz. Srážky přinese zpočátku týdne přísun vlhkého vzduchu a po polovině studená fronta.

Týden 19. až 26.4.2021

Předpověď

Hodně oblačnosti bude zejména první den týdne. Následně jí bude ubývat až na polojasno a srážky se budou vyskytovat jen ve formě místních přeháněk. Bude se oteplovat, teplota ale nedosáhne tak vysokých hodnot. Ochlazení lze čekat ve čtvrtek, nebude ale tak zásadní a nebude trvat nijak dlouho. Už na víkend se počasí vylepší a teplota se zvýší a to již i na vyšší hodnoty než tomu bude do středy. Maxima přesáhnou 15°C a v neděli se přiblíží i 20°C. Počasí bude více připomínat jaro, avšak zatím stabilně teplo nebude. Stále ale nebude teplota odpovídat normálu druhé poloviny dubna.

Zejména v pátek a místy ještě v sobotu bude ráno i v nížinách slabě mrznout. Teplota by mohla dosáhnout při vyjasnění i -3°C. Během víkendu se rychle oteplí.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 7 až 1°C, po polovině týdne krátce +2 až -3°C
  • Nejvyšší teplota: 9 až 16°C, po polovině týdne 6 až 12°C a v závěru až 19°C
  • Průměrná teplota: 5 až 9°C, shrnutí období: Podprůměrné
  • Celkové srážky: 520mm, shrnutí období: Podprůměrné

Synoptická situace závěr

Na naše území bude pronikat vlhčí vzduch v oblasti nízkého tlaku vzduchu. Kolem poloviny týdne bude mít na středoevropské počasí větší vliv vysoký tlak vzduchu. Příliv teplého vzduchu bude zesilovat a ve středu vrcholit. Ve čtvrtek tento ukončí přechod studené fronty od severozápadu. V závěru týdne se příliv teplého vzduchu obnoví.

Vegetační vývoj bude mírně pokračovat, sucho se bude ve svrchní vrstvě  rostoucí teplotou a spíše nižšími srážkami mírně rozvíjet. Sledujte upřesňovaný Výhled na týden a výstupové mapy numerických modelů je možné sledovat například na stránce wxcharts.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Tepleji, ale nikoli bez ranního mrazu
Název
Tepleji, ale nikoli bez ranního mrazu
Popis
Tepleji, ale nikoli bez ranního mrazu. Stručný přehled vývoje počasí a hodnot základních prvků s odchylkami v ČR na týden 19.-25.4.2021.
Autor