Týden téměř beze srážek, do středy velmi teplo

Stručně

Nadprůměrně teplé počasí s minimum srážek bude pokračovat i po celou první dekádu listopadu. Častěji se během období setkáme v oblasti vysokého tlaku s teplotní inverzí a s ní spojenými mlhami či nízkou oblačností. Velmi teplo bude hlavně při vyjasnění a to v první polovině týdne. Poté se mírně ochladí, teploty budou ale stále nadnormální. Počasí bude tedy často bez srážek a sucho bude pokračovat. Očekává se týden téměř beze srážek.

Předpověď

Málo oblačnosti a žádné srážky, takový bude pracovní týden. Jen místy se budou během týdne při slabším proudění tvořit mlhy a nízká oblačnost. Tyto budou ojediněle setrvávat do odpoledne. Slabá studená fronta přinese mírné ochlazení ve druhé polovině týdne, další frontální vlna bude zdrojem srážek v jeho závěru. Jinak lze čekat počasí bez srážek.

TEPLOTY

Nejnižší teploty 13 až 7°C, při vyjasnění a ve druhé polovině týdne 9 až 3°C.

Nejvyšší teploty 14 až 19°C, při oblačnosti a mlze kolem 10-12°C, ve druhé polovině týdne 8 až 15°C.

Průměrné teploty 6 až 10°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 10mm, na JZ na horách až 15mm.

Shrnutí

Teplé a suché počasí bude pokračovat, tomu odpovídají předpokládané odchylky teplot a srážek od normálu. Srážky se v ČR objeví až v závěru týdne a to hlavně v Čechách. Bude tak týden téměř beze srážek, podpoří bohužel na současnou dobu dosti rozvinuté sucho.

Týden 5. až 11.11.2018 bude teplotně mírně nadprůměrný a srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

Po většinu období bude naše území pod vlivem okraje mohutné tlakové výše nad severovýchodem Evropy. Od jihovýchodu k nám bude do poloviny týdne pronikat teplý vzduch. Ve čtvrtek přejde přes ČR slábnoucí studená fronta, Na konci týdne se bude příliv teplého vzduchu obnovovat.

Aktualizované informace o očekávaném vývoji počasí den po dni a to v grafickém přehledu najdete na naší stránce Výhled na týden. Mapy numerických předpovědních modelů najdete zpracované například na stránce pivotalweather.com.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.