Týden téměř beze srážek, do středy velmi teplo

Stručně

Nadprůměrně teplé počasí s minimum srážek bude pokračovat i po celou první dekádu listopadu. Častěji se během období setkáme v oblasti vysokého tlaku s teplotní inverzí a s ní spojenými mlhami či nízkou oblačností. Velmi teplo bude hlavně při vyjasnění a to v první polovině týdne. Poté se mírně ochladí, teploty budou ale stále nadnormální.

Předpověď

Málo oblačnost a žádné srážky, takový bude pracovní týden. Jen místy se budou během týdne při slabším proudění tvořit mlhy a nízká oblačnost. Tyto budou ojediněle setrvávat do odpoledne. Slabá studená fronta přinese mírné ochlazení ve druhé polovině týdne, další frontální vlna bude zdrojem srážek v jeho závěru. Jinak lze čekat počasí bez srážek.

TEPLOTY

Nejnižší teploty 13 až 7°C, při vyjasnění a ve druhé polovině týdne 9 až 3°C.

Nejvyšší teploty 14 až 19°C, při oblačnosti a mlze kolem 10-12°C, ve druhé polovině týdne 8 až 15°C.

Průměrné teploty 6 až 10°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 10mm, na JZ na horách až 15mm.

Shrnutí

Teplé a suché počasí bude pokračovat, tomu odpovídají předpokládané odchylky teplot a srážek od normálu. Srážky se v ČR objeví až v závěru týdne a to hlavně v Čechách.

Týden 5. až 11.11.2018 bude teplotně mírně nadprůměrný a srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

Po většinu období bude naše území pod vlivem okraje mohutné tlakové výše nad severovýchodem Evropy. Od jihovýchodu k nám bude do poloviny týdne pronikat teplý vzduch. Ve čtvrtek přejde přes ČR slábnoucí studená fronta, Na konci týdne se bude příliv teplého vzduchu obnovovat.

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.