PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Týden téměř beze srážek, do středy velmi teplo

Hodnocení článku

Stručně

Nadprůměrně teplé počasí s minimum srážek bude pokračovat i po celou první dekádu listopadu. Častěji se během období setkáme v oblasti vysokého tlaku s teplotní inverzí a s ní spojenými mlhami či nízkou oblačností. Velmi teplo bude hlavně při vyjasnění a to v první polovině týdne. Poté se mírně ochladí, teploty budou ale stále nadnormální. Počasí bude tedy často bez srážek a sucho bude pokračovat. Očekává se týden téměř beze srážek.

Předpověď

Málo oblačnosti a žádné srážky, takový bude pracovní týden. Jen místy se budou během týdne při slabším proudění tvořit mlhy a nízká oblačnost. Tyto budou ojediněle setrvávat do odpoledne. Slabá studená fronta přinese mírné ochlazení ve druhé polovině týdne, další frontální vlna bude zdrojem srážek v jeho závěru. Jinak lze čekat počasí bez srážek.

TEPLOTY

Nejnižší teploty 13 až 7°C, při vyjasnění a ve druhé polovině týdne 9 až 3°C.

Nejvyšší teploty 14 až 19°C, při oblačnosti a mlze kolem 10-12°C, ve druhé polovině týdne 8 až 15°C.

Průměrné teploty 6 až 10°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 10mm, na JZ na horách až 15mm.

Vlhkost vzduchu. Teplotní inverze není jen mlha či nízká oblačnost. Odbourávání teplotní inverze. Týden téměř beze srážek.
Odbourávání teplotní inverze a rozpouštění ranní mlhy

Shrnutí: Týden téměř beze srážek

Teplé a suché počasí bude pokračovat, tomu odpovídají předpokládané odchylky teplot a srážek od normálu. Srážky se v ČR objeví až v závěru týdne a to hlavně v Čechách. Bude tak týden téměř beze srážek, podpoří bohužel na současnou dobu dosti rozvinuté sucho.

Týden 5. až 11.11.2018 bude teplotně mírně nadprůměrný a srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

Po většinu období bude naše území pod vlivem okraje mohutné tlakové výše nad severovýchodem Evropy. Od jihovýchodu k nám bude do poloviny týdne pronikat teplý vzduch. Ve čtvrtek přejde přes ČR slábnoucí studená fronta, Na konci týdne se bude příliv teplého vzduchu obnovovat.

Aktualizované informace o očekávaném vývoji počasí den po dni a to v grafickém přehledu najdete na naší stránce Výhled na týden. Mapy numerických předpovědních modelů najdete zpracované například na stránce pivotalweather.com.