Týden téměř beze srážek, do středy velmi teplo

Stručně

Nadprůměrně teplé počasí s minimum srážek bude pokračovat i po celou první dekádu listopadu. Častěji se během období setkáme v oblasti vysokého tlaku s teplotní inverzí a s ní spojenými mlhami či nízkou oblačností. Velmi teplo bude hlavně při vyjasnění a to v první polovině týdne. Poté se mírně ochladí, teploty budou ale stále nadnormální.

Předpověď

Málo oblačnost a žádné srážky, takový bude pracovní týden. Jen místy se budou během týdne při slabším proudění tvořit mlhy a nízká oblačnost. Tyto budou ojediněle setrvávat do odpoledne. Slabá studená fronta přinese mírné ochlazení ve druhé polovině týdne, další frontální vlna bude zdrojem srážek v jeho závěru. Jinak lze čekat počasí bez srážek.

TEPLOTY

Nejnižší teploty 13 až 7°C, při vyjasnění a ve druhé polovině týdne 9 až 3°C.

Nejvyšší teploty 14 až 19°C, při oblačnosti a mlze kolem 10-12°C, ve druhé polovině týdne 8 až 15°C.

Průměrné teploty 6 až 10°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 10mm, na JZ na horách až 15mm.

Shrnutí

Teplé a suché počasí bude pokračovat, tomu odpovídají předpokládané odchylky teplot a srážek od normálu. Srážky se v ČR objeví až v závěru týdne a to hlavně v Čechách.

Týden 5. až 11.11.2018 bude teplotně mírně nadprůměrný a srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

Po většinu období bude naše území pod vlivem okraje mohutné tlakové výše nad severovýchodem Evropy. Od jihovýchodu k nám bude do poloviny týdne pronikat teplý vzduch. Ve čtvrtek přejde přes ČR slábnoucí studená fronta, Na konci týdne se bude příliv teplého vzduchu obnovovat.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: