Týden téměř beze srážek, do středy velmi teplo

Hodnocení článku

Stručně

Nadprůměrně teplé počasí s minimum srážek bude pokračovat i po celou první dekádu listopadu. Častěji se během období setkáme v oblasti vysokého tlaku s teplotní inverzí a s ní spojenými mlhami či nízkou oblačností. Velmi teplo bude hlavně při vyjasnění a to v první polovině týdne. Poté se mírně ochladí, teploty budou ale stále nadnormální. Počasí bude tedy často bez srážek a sucho bude pokračovat. Očekává se týden téměř beze srážek.

Předpověď

Málo oblačnosti a žádné srážky, takový bude pracovní týden. Jen místy se budou během týdne při slabším proudění tvořit mlhy a nízká oblačnost. Tyto budou ojediněle setrvávat do odpoledne. Slabá studená fronta přinese mírné ochlazení ve druhé polovině týdne, další frontální vlna bude zdrojem srážek v jeho závěru. Jinak lze čekat počasí bez srážek.

TEPLOTY

Nejnižší teploty 13 až 7°C, při vyjasnění a ve druhé polovině týdne 9 až 3°C.

Nejvyšší teploty 14 až 19°C, při oblačnosti a mlze kolem 10-12°C, ve druhé polovině týdne 8 až 15°C.

Průměrné teploty 6 až 10°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 10mm, na JZ na horách až 15mm.

Shrnutí

Teplé a suché počasí bude pokračovat, tomu odpovídají předpokládané odchylky teplot a srážek od normálu. Srážky se v ČR objeví až v závěru týdne a to hlavně v Čechách. Bude tak týden téměř beze srážek, podpoří bohužel na současnou dobu dosti rozvinuté sucho.

Týden 5. až 11.11.2018 bude teplotně mírně nadprůměrný a srážkově podprůměrný.

Synoptická situace

Po většinu období bude naše území pod vlivem okraje mohutné tlakové výše nad severovýchodem Evropy. Od jihovýchodu k nám bude do poloviny týdne pronikat teplý vzduch. Ve čtvrtek přejde přes ČR slábnoucí studená fronta, Na konci týdne se bude příliv teplého vzduchu obnovovat.

Aktualizované informace o očekávaném vývoji počasí den po dni a to v grafickém přehledu najdete na naší stránce Výhled na týden. Mapy numerických předpovědních modelů najdete zpracované například na stránce pivotalweather.com.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1072 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality