Předpověď teplotyPrognózy počasí

Velikonoce oblačné a mírně teplejší

Hodnocení článku

Počasí dozná od svátků jara, tedy od pátku, určitých změn. Tyto ovšem nebudou nijak významné. Čekají nás Velikonoce oblačné a mírně teplejší oproti začátku tohoto týdne. K oblačnosti se na konci týdne přidají i srážky. Tyto nelze čekat nijak trvalé a vydatné, ale určitě s nimi nutno počítat. Sněhové budou od vyšších až horských poloh, vypadá to většinou na sněžení od  900 až 1100m n.m., jen krátce od 700m . Zpočátku období prodlouženého víkendu počítejme s oblačností a teplotou ráno ještě kolem nuly. Srážky se objeví ojediněle. Více srážek čekáme během víkendu, teplota vzduchu už zůstane mírně nad bodem mrazu. Další mírné oteplení se dostaví během pracovní části nového týdne.

Teplota vzduchu se vrátí zvolna k průměru, Velikonoce oblačné a mírně teplejší

Velikonoce oblačné a mírně teplejší. Odchylka teploty na 8.4.2023.

Obr. 1 Velikonoce oblačné a mírně teplejší. Odchylka teploty vzduchu na sobotu 8.4.2023, zdroj: pivotalweather.com

Zvolna očekáváme oteplování. Teplota vzduchu zůstane o Velikonocích ještě slabě až mírně pod průměrem. V příštím týdnu se ovšem dostane na hodnoty kolem dlouhodobého normálu pro toto období. Počítejme tedy s pozvolným oteplováním, nemůžeme čekat žádný razantní nástup jara. Aneb stále bude chladněji než bylo mnohdy i v zimním období, kdy teplota vzduchu dokázala vystoupit i nad 15°C. Větší oblačnost od víkendu zajistí vyšší noční teplotu. Tato již mimo horské oblasti nebude klesat pod nulu. Stále ji čekáme ale slabě až mírně nad bodem mrazu. Při přechodně zmenšené oblačnosti může dosáhnout i nuly.

TIP: Sledujte u nás modelovou Předpověď teploty v různých výškách.

Maxima teploty vzduchu a předpověď počasí na Velikonoce 2023

V pátek musíme počítat od severovýchodu s velkou oblačností, hlavně na SV/V se objeví déšť, na horách sněžení. Na JZ/Z bude zpočátku až jasno. Teplota vzduchu klesne na jihozápadě až západě vlivem vyjasnění ještě k -3°C, na východě ji očekáváme v rozmezí 4 až 0°C. Denní teplota vystoupí na 7 až 11°C nejčastěji.

Sobotní a nedělní počasí zůstane s velkou oblačností a místy s deštěm, od vyšších až horských poloh se vyskytne sněžení. Noční teplota zůstane nad nulou, většinou v intervalu 5 až 0°C, na JZ opět v sobotu až -2°C. V sobotu maxima teploty dosáhnou spíše maximálně 8°C, v neděli opět 10-11°C. A na Velikonoční pondělí čekejme oblačné počasí místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Noční minima klesnou na 6 až 2°C a denní maxima by měla vystoupit nejvýše z celého velikonočního období a to na 8 až 12°C.

Konkrétní hodnoty teploty na koci období však zatím nelze potvrdit. Numerické modely předpokládají více variant vývoje, tzv. teplejší a chladnější.