Předpověď teplotyPrognózy počasí

Do pátku mráz a poté déšť

Hodnocení článku

Tento týden musíme čekat do pátku mráz a poté déšť. Studené počasí nás čeká po většinu týdne, ke konci týdne začne přibývat oblačnosti a častěji se začnou objevovat srážky. Takže Velikonoce, které připadají právě na toto období, očekáváme hodně oblačné a také deštivé. Od vyšších poloh, na konci týdne pak až na horách se objeví sněžení. Zpočátku týdne se při výskytu srážek, které se objeví jen ojediněle zejména na horách, očekává sněžení ve všech polohách. Mírné oteplení přes den a následně i v nočních hodinách nás čeká v závěru týdne, tedy o víkendu. Současně čekejme na obloze hodně oblaků, což samozřejmě noční ochlazování též zmírní. Nicméně také k nám začne pronikat o něco teplejší vzduch, což se projeví hlavně na konci svátků.

Přízemní mrazíky, budou před létem poslední? Do pátku mráz. Jíní po mrazu. Je silný mráz v březnu normální?

Do čtvrtka v noci až -5°C a ojediněle méně, do pátku mráz

Dnes to začalo a v dalších dnech bude pokračovat. Řeč je o nočním mrazu ve vegetačním období, který bude škodit. Mráz v minulém týdnu se vyskytl spíše místy a nebyl významný. Tento týden půjde ovšem o zásadní a negativní vliv na plodiny a to zejména ovocné stromy. Minima teploty očekáváme v noci a ráno pod nulou až do pátku s tím, že do čtvrtka půjde o větší mráz a na většině území.

Očekávaná minima teploty vzduchu:

Út 4.4.: -2 až -6°C

St 5.4.: -2 až -7°C

Čt 6.4.: -1 až -5°C

Pá 7.4.: 1 až -3°C

Od soboty vlivem oteplení a také velké oblačnosti teplota vzduchu spíše pod nulu neklesne, minima dosáhnou minimálně 0°C. Maxima teploty vystoupí v týdnu většinou do 6-7°C maximálně. V závěru týdne a na Velikonoční pondělí se očekává teplota do 11°C, místy pak v pondělí až na 13°C. Modely poté slibují další týden celkově již teplejší a počasí začne více připomínat jaro. Zda se ovem odehraje další větší ochlazení je velkým otazníkem. Vývoj počasí je z dnešního pohledu pro toto období již značně nejistý.

TIP: Sledujte u nás Předpověď teploty, podívat se můžete také na varianty aktuální modelové prognózy nebo na předpověď pro významnější sídla v ČR na stránce Meteogramy.