Více srážek stále na jihu území, během týdne letní teploty

Hodnocení článku

Stručně

Vlhčí počasí lze čekat zejména v první polovině týdne, především v jeho úvodu. Srážky budou stále vydatnější na jihu území. Na severu a severozápadě jich spadne naopak málo, tam bude sucho pokračovat prakticky beze změn. Méně oblačnosti a teplejší počasí bude od úterý a potrvá patrně minimálně do konce týdne. Teploty budou vyloženě letní, tropických hodnot by dosahovat neměly. Více srážek spadne i nadále na jihu území. čekají nás během týdne letní teploty.

Předpověď

Týden 3. až 9.9.2018 (období)

První den týdne přinese hodně oblačnost a srážky zejména do jižní části republiky. V dalších dnech se obnoví na naše území příliv teplého vzduchu od jihovýchodu až východu a v úterý začne od severozápadu až severu ubývat oblačnosti. Od středy bude méně oblačnosti na celém území, srážky budou v dalších dnech méně časté a lokální v podobě přeháněk či případně bouřek.

Nejnižší teploty 17 až 11°C. Nejvyšší teploty 19 až 24°C, během týdne 23 až 29°C.

Shrnutí

Teploty budou stále o něco vyšší než činí normál pro začátek září. Srážky budou v ČR rozdílné co se týče jihu a severu území, podstatně více jich spadne na jihu území a většina v první části období. A čekají nás během týdne letní teploty.

Průměrné teploty 15 až 19°C.

Celkové srážky 5 až 20mm na S/SZ, 20 až 50mm na ostatním území a na jihu místy až 85mm.

Synoptická situace

Zpočátku týdne bude počasí u nás určovat zvlněné frontální rozhraní nad střední Evropou, které se bude zvolna odsouvat k východu. Zejména od poloviny týdne se bude více prosazovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. Pronikat k nám bude teplý vzduch od jihovýchodu až východu. Ke konci týdne se ocitne střední Evropa v nevýrazné tlakové oblasti.

V jižní části republiky se očekávají i významné srážky. Modelové mapy najdete například na stránce pivotalweather.com. Sledujte též naší aktualizovanou podrobnější prognózu počasí na každý den na stránce Předpověď na den. Jde o nejpřesnější prognózu průběhu počasí.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1100 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality