Více srážek stále na jihu území, během týdne letní teploty

Stručně

Vlhčí počasí lze čekat zejména v první polovině týdne, především v jeho úvodu. Srážky budou stále vydatnější na jihu území. Na severu a severozápadě jich spadne naopak málo, tam bude sucho pokračovat prakticky beze změn. Méně oblačnosti a teplejší počasí bude od úterý a potrvá patrně minimálně do konce týdne. Teploty budou vyloženě letní, tropických hodnot by dosahovat neměly.

Předpověď

Týden 3. až 9.9.2018 (období)

První den týdne přinese hodně oblačnost a srážky zejména do jižní části republiky. V dalších dnech se obnoví na naše území příliv teplého vzduchu od jihovýchodu až východu a v úterý začne od severozápadu až severu ubývat oblačnosti. Od středy bude méně oblačnosti na celém území, srážky budou v dalších dnech méně časté a lokální v podobě přeháněk či případně bouřek.

Nejnižší teploty 17 až 11°C. Nejvyšší teploty 19 až 24°C, během týdne 23 až 29°C.

Shrnutí

Teploty budou stále o něco vyšší než činí normál pro začátek září. Srážky budou v ČR rozdílné co se týče jihu a severu území, podstatně více jich spadne na jihu území a většina v první části období.

Průměrné teploty 15 až 19°C.

Celkové srážky 5 až 20mm na S/SZ, 20 až 50mm na ostatním území a na jihu místy až 85mm.

Synoptická situace

Zpočátku týdne bude počasí u nás určovat zvlněné frontální rozhraní nad střední Evropou, které se bude zvolna odsouvat k východu. Zejména od poloviny týdne se bude více prosazovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. Pronikat k nám bude teplý vzduch od jihovýchodu až východu. Ke konci týdne se ocitne střední Evropa v nevýrazné tlakové oblasti.

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.