PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Více srážek stále na jihu území, během týdne letní teploty

Hodnocení článku

Stručně

Vlhčí počasí lze čekat zejména v první polovině týdne, především v jeho úvodu. Srážky budou stále vydatnější na jihu území. Na severu a severozápadě jich spadne naopak málo, tam bude sucho pokračovat prakticky beze změn. Méně oblačnosti a teplejší počasí bude od úterý a potrvá patrně minimálně do konce týdne. Teploty budou vyloženě letní, tropických hodnot by dosahovat neměly. Více srážek spadne i nadále na jihu území. čekají nás během týdne letní teploty.

Předpověď

Týden 3. až 9.9.2018 (období)

První den týdne přinese hodně oblačnost a srážky zejména do jižní části republiky. V dalších dnech se obnoví na naše území příliv teplého vzduchu od jihovýchodu až východu a v úterý začne od severozápadu až severu ubývat oblačnosti. Od středy bude méně oblačnosti na celém území, srážky budou v dalších dnech méně časté a lokální v podobě přeháněk či případně bouřek.

Nejnižší teploty 17 až 11°C. Nejvyšší teploty 19 až 24°C, během týdne 23 až 29°C.

Shrnutí

Teploty budou stále o něco vyšší než činí normál pro začátek září. Srážky budou v ČR rozdílné co se týče jihu a severu území, podstatně více jich spadne na jihu území a většina v první části období. A čekají nás během týdne letní teploty.

Průměrné teploty 15 až 19°C.

Celkové srážky 5 až 20mm na S/SZ, 20 až 50mm na ostatním území a na jihu místy až 85mm.

Synoptická situace

Zpočátku týdne bude počasí u nás určovat zvlněné frontální rozhraní nad střední Evropou, které se bude zvolna odsouvat k východu. Zejména od poloviny týdne se bude více prosazovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. Pronikat k nám bude teplý vzduch od jihovýchodu až východu. Ke konci týdne se ocitne střední Evropa v nevýrazné tlakové oblasti.

V jižní části republiky se očekávají i významné srážky. Modelové mapy najdete například na stránce pivotalweather.com. Sledujte též naší aktualizovanou podrobnější prognózu počasí na každý den na stránce Předpověď na den. Jde o nejpřesnější prognózu průběhu počasí.