Vlhčí a postupně chladnější týden

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Tropické počasí lze čekat opět jen krátce, bude vlhčí a postupně chladnější týden. Převáží spíše mírně letní počasí, ke konci týdne to vypadá na chladnější a vlhké počasí. Teplota se při četných srážkách udrží v odpoledních maximech jen kolem 20°C. I takové počasí ke středoevropskému létu patří. Noci zatím nebudou nijak chladné vlivem často velké oblačnosti.

Týden 12. až 18.7.2021

Předpověď

Vlhčí a postupně chladnější týden nás čeká nyní kolem poloviny července. Největší horko očekávejte v úterý, na Moravě a ve Slezsku ještě ve středu. Ochlazení provede jako vždy četná a místy intenzivní bouřková činnost. Přinese první srážky týdne. Další srážky lze čekat na konci týdne, podle současných předpokladů dojde k dalšímu sestupu teploty. A srážky budou mít častěji formu deště než přeháněk a bouřek. Na konci týdne může být déšť i vydatnější. Chladnější počasí potrvá několik málo dnů, modely značí, že letní teplota se vrátí ještě v úplném závěru týdne. Je to zatím ovšem s otazníkem a sledujte naše upřesňující informace na stránce Výhled na týden.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 16 až 11°C, krátce kolem 16°C
  • Nejvyšší teplota: 21 až 27°C, krátce 33°C a ke konci týdne 19 až 24°C
  • Průměrná teplota: 16 až 18°C, na JV/V až 20°C, shrnutí období: průměrné
  • Celkové srážky: 1540mm, místy (pravděpodobně zejména na SZ/S a V ČR) až 80mm, shrnutí období: průměrné až nadprůměrné.

Shrnutí období a závěr

Ve vysokém tlaku vzduchu bude na naše území od východu pronikat teplý vzduch. V úterý jeho příliv vyvrcholí a od západu postoupí přes ČR studená fronta. Tato příliv teplého vzduchu ukončí. Ke konci týdne pronikne do střední Evropy od západu chladný a vlhký vzduch s postupem frontálních vln.

Modelové mapy je možné sledovat například na stránce modellzentrale.de. Pro sledování předpovědi extrémního počasí a dalších map z tvorby Centra pro střednědobou předpověď (ECMWF) doporučujeme stránku ECMWF EFI APPS.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Vlhčí a chladnější týden
Název
Vlhčí a chladnější týden
Popis
Vlhčí a postupně chladnější týden. Stručný přehled počasí v ČR, hodnot základních klimatických prvků a odchylek na týden 12.-18.7.2021.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Napsat komentář