Předpověď teplotyPrognózy počasí

Zítra se ochladí až o 13°C

Hodnocení článku

Zítra se ochladí až o 13°C, tedy na hodnoty běžné pro toto období. Avšak pouze krátce, neboť další dny přinesou rychlé vylepšení počasí po přechodu studené fronty a oteplování. Teplota vzduchu tak bude do konce týdne opět nadprůměrná a bude se jen zvyšovat. Ale už by neměla dosáhnout tak extrémně vysokých hodnot jako doposud. O víkendu se očekává maxima teploty mírně nad 20°C a opět vypadá nejteplejší neděle, kdy by mohlo být dosaženo 24°C. poté však přijde zásadní změna v podobě dlouhodobějšího ochlazení. Další týden se jeví dlouhodobě jako studený, teplotně až mírně podprůměrný a s častějšími srážkami. To lze už předběžně avizovat, konkrétní hodnoty teploty a průběh teploty zatím ovšem nikoli.

Zítra se ochladí až o 13°C, zatím ale velmi krátce

Studená fronta přinese krátkodobé ochlazení, to bude vzhledem k velmi vysoké teploty před ním výrazné. Ale odehraje se maximálně na hodnoty kolem normálu teploty pro toto období. Vysoký tlak vzduchu, který se rozšíří za frontou do centra Evropy rychle vylepší počasí. Postupně se obnoví příliv teplého vzduchu, ten bude sílit opět v závěru týdne. To v maximech zaznamenáme opět teplotu blížící se letní hodnotě. Zřejmě to bude ale především v neděli, kdy bude teplé proudění na naše území vrcholit a následovat bude změna v podobě ochlazení. Dnes teplota stoupne opět k 28°C, zítra maximálně na 15-16°C. Ochladí se tak až o 13°C za den. Studená fronta přinese spíše lokální přeháňky, případně zpočátku i bouřky. Vyjasnění se očekává už během středy, neboť nástup tlakové výše bud od západu poměrně rychlý.

Od ochlazení se dostaneme opět na nadprůměrnou teplotu připomínající léto, jaký bude mít teplota v denním maximu během týdne vývoj?

St 10.4.: 12 až 16°C

Čt 11.4.: 15 až 19°C

Pá 12.4.: 17 až 21°C

So 13.4.: 18 až 22°C

Ne 14.4.: 20 až 24°C

Zítra se ochladí až o 13°C. Odchylka teploty vzduchu od normálu dne 9.4.2024.

Obr. 1 Odchylka teploty od normálu dne 9.4.2024, zdroj: pivotalweather.com

Odchylka teploty vzduchu od normálu na 10.4.2024.

Obr. 2 Odchylka teploty od normálu na 10.4.2024, zdroj: pivotalweather.com

Na konci týdne bude teplota opět nadprůměrná, postupně dosáhne odchylky +7 až +9°C. Citelné ochlazení dorazí podle stávajících předpokladů hned v vodu nového týdne, který by měl být celkově dosti studený. Minimálně oproti uplynulým dvěma. Ale i oproti standardu teploty vzduchu pro počátek druhé poloviny dubna. Odchylky budou i významněji záporné a patrně půjde o určitou kompenzaci tohoto enormně teplého období.