Během týdne opět tropické počasí, na konci ochlazení a více srážek

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Během týdne opět tropické počasí.

Týden 17. až 23.6.2019

Náš komentář

Typicky se bude střídat horké počasí s chladnějším a slunné dny s oblačnými, včetně výskytu převážně bouřkových srážek. I další červnové dny přinesou typicky letní středoevropské počasí.

METEO AKTUALITY

Předpověď

První dny týdne budou většinou slunečné a bude se opět oteplovat. Teploty budou postupně častěji dosahovat či slabě přesahovat tropických 30°C. Nejtepleji bude pravděpodobně ve čtvrtek, poté se na závěr týdne opět ochladí. Teploty by ale neměly dosáhnout tak vysokých hodnot jako v minulém týdnu. Srážky budou častější opět ke konci týdne, zejména v oblasti fronty, která přinese ochlazení. V dohledné době lze čekat ale během týdne opět tropické počasí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 10°C, během týdne 18 až 13°C.

Nejvyšší teploty 23 až 28°C, krátce a místy až 32°C, v závěru týdne 19 až 25°C.

Průměrné teploty 14 až 18°C, ojediněle 20°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 60mm, ojediněle 80mm.

Shrnutí

Srážek bude dostatek teploty by měly odpovídat druhé polovině června. Celkově se tedy bude počasí chovat podle standardu našeho klimatu v tomto období.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné až slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne bude přes centrální Evropu přecházet tlaková výše a obnoví se současně příliv teplého vzduchu od východu až jihovýchodu. Tento příliv bude ukončen ke konci týdne přechodem studené fronty. Za ní k nám bude pronikat chladnější a vlhčí vzduch.

Více informací o očekávaném počasí den po dni na základě dat nejnovějších předpovědních podkladů najdete na naší stránce Výhled na týden. Modelové mapy předpovědních numerických modelů najdete například na webové stránce wetterzentrale.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality