Během týdne opět tropické počasí, na konci ochlazení a více srážek

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 17. až 23.6.2019

Náš komentář

Typicky se bude střídat horké počasí s chladnějším a slunné dny s oblačnými, včetně výskytu převážně bouřkových srážek. I další červnové dny přinesou typicky letní středoevropské počasí.

METEO AKTUALITY

Předpověď

První dny týdne budou většinou slunečné a bude se opět oteplovat. Teploty budou postupně častěji dosahovat či slabě přesahovat tropických 30°C. Nejtepleji bude pravděpodobně ve čtvrtek, poté se na závěr týdne opět ochladí. Teploty by ale neměly dosáhnout tak vysokých hodnot jako v minulém týdnu. Srážky budou častější opět ke konci týdne, zejména v oblasti fronty, která přinese ochlazení.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 10°C, během týdne 18 až 13°C.

Nejvyšší teploty 23 až 28°C, krátce a místy až 32°C, v závěru týdne 19 až 25°C.

Průměrné teploty 14 až 18°C, ojediněle 20°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 60mm, ojediněle 80mm.

Shrnutí

Srážek bude dostatek teploty by měly odpovídat druhé polovině června. Celkově se tedy bude počasí chovat podle standardu našeho klimatu v tomto období,.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné až slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne bude přes centrální Evropu přecházet tlaková výše a obnoví se současně příliv teplého vzduchu od východu až jihovýchodu. Tento příliv bude ukončen ke konci týdne přechodem studené fronty. Za ní k nám bude pronikat chladnější a vlhčí vzduch.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: