Během týdne se vrátí teplé počasí

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Po významných srážkách z počátku týdne a ochlazení se během týdne vrátí teplé počasí. Teplota by neměla být tak vysoká jako v týdnu uplynulém. Tropických hodnot ale krátce dosáhne.

Týden 3. až 9.8.2020

Předpověď

Hlavní srážky spadnou v první polovině týdne a místy, zejména ve východní části republiky budou i vydatné. Oblačnosti bude už v polovině týdne ubývat a mírně se oteplí. Při zmenšené oblačnosti lze čekat chladnější noci s minimy i kolem 10°C. Během druhé polovině týdne se vrátí teplé proudění, bude méně oblačnosti. Zcela slunné počasí bez srážek, jako tomu bylo v týdnu minulém, čekat nelze. Srážky budou ale pouze lokální, konvekčního charakteru.

Další významnější srážky lze čekat poté na další případné studené frontě, která přes ČR přejde patrně až další týden. Pokračovat tak bude střídání teplejších období, která budou nyní delší, s chladnějšími. Podobné to bude v trendu srážek, v souladu s dlouhodobým výhledem na srpen.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 18 až 13°C, uprostřed týdne 14 až 8°C. Nejvyšší teplota: 16 až 22°C, během týdne 21 až 27°C a v závěru až 30°C. Průměrná teplota: 16 až 18°C, místy 20°C. Shrnutí období: Průměrné.

Celkové srážky: 1550mm, místy 75mm. Shrnutí období: Průměrné, na V místy nadprůměrné.

Synoptická situace

Na počátku týdne přejde naše území zvlněné frontální rozhraní k východu. Od severozápadu bude na naše území pronikat studený vzduch. Za rozhraním se rozšíří do centrální Evrop výběžek další tlakové výše. Během druhé poloviny týdne bude do střední Evropy a na naše území pronikat opět teplý a sušší vzduch.

Více srážek spadne na SV/V území, vlivem konvekční činnosti z počátku období či případně z jeho úplného závěru budou úhrny v ČR rozdílné. Předpovědní modelové mapy najdete například na stránce wetter3.de. Vyhlídka bude upřesňována výhledy na týden s aktualizací třikrát týdně. 

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1074 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality