Během týdne se vrátí teplé počasí

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Po významných srážkách z počátku týdne a ochlazení se během týdne vrátí teplé počasí. Teplota by neměla být tak vysoká jako v týdnu uplynulém. Tropických hodnot ale krátce dosáhne.

Týden 3. až 9.8.2020

Předpověď

Hlavní srážky spadnou v první polovině týdne a místy, zejména ve východní části republiky budou i vydatné. Oblačnosti bude už v polovině týdne ubývat a mírně se oteplí. Při zmenšené oblačnosti lze čekat chladnější noci s minimy i kolem 10°C. Během druhé polovině týdne se vrátí teplé proudění, bude méně oblačnosti. Zcela slunné počasí bez srážek, jako tomu bylo v týdnu minulém, čekat nelze. Srážky budou ale pouze lokální, konvekčního charakteru.

Další významnější srážky lze čekat poté na další případné studené frontě, která přes ČR přejde patrně až další týden. Pokračovat tak bude střídání teplejších období, která budou nyní delší, s chladnějšími. Podobné to bude v trendu srážek, v souladu s dlouhodobým výhledem na srpen.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 18 až 13°C, uprostřed týdne 14 až 8°C. Nejvyšší teplota: 16 až 22°C, během týdne 21 až 27°C a v závěru až 30°C. Průměrná teplota: 16 až 18°C, místy 20°C. Shrnutí období: Průměrné.

Celkové srážky: 1550mm, místy 75mm. Shrnutí období: Průměrné, na V místy nadprůměrné.

Synoptická situace

Na počátku týdne přejde naše území zvlněné frontální rozhraní k východu. Od severozápadu bude na naše území pronikat studený vzduch. Za rozhraním se rozšíří do centrální Evrop výběžek další tlakové výše. Během druhé poloviny týdne bude do střední Evropy a na naše území pronikat opět teplý a sušší vzduch.

Více srážek spadne na SV/V území, vlivem konvekční činnosti z počátku období či případně z jeho úplného závěru budou úhrny v ČR rozdílné. Předpovědní modelové mapy najdete například na stránce wetter3.de. Vyhlídka bude upřesňována výhledy na týden s aktualizací třikrát týdně.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Během týdne se vrátí teplé počasí
Název
Během týdne se vrátí teplé počasí
Popis
Během týdne se vrátí teplé počasí. Stručná vyhlídka průběhu hodnot základních prvků a obecně počasí na týden 3.-9.8.2020.
Autor