Prognózy počasíTýdenní výhledy

Během týdne slunečno a léto

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Počátek týdne a zároveň konec měsíce srpna budou sice vlhčí a na severovýchodě či východě země i ve znamení vydatných srážek, poté se počasí ale zlepší. Srážky ustanou, oblačnosti je možné čekat také většinou málo. Jen vzniknou místy typické místní zářijové ranní mlhy. Takže bude během týdne slunečno a léto. V noci zůstane chladněji, přes den se teplota ovšem zvýší. Na konci týdne to vypadá, že bude dosažena i letní hodnota 25°C.

Během týdne slunečno a léto. Přeháňková oblačnost v pozadí.

Týden 30.8. až 5.9.2021

Předpověď

V první polovině týdne, tedy do začátku září, můžeme čekat více oblaků. Srážky se objeví v občasné až místní podobě. Na severu, severovýchodě a východě ČR třeba očekávat během pondělí zesilování srážek. Tam bude zataženo a déšť trvalý, místy vydatný a to opět zejména na návětří hor. Chladné noci a rána očekávejme ve druhé polovině týdne, kdy se více uplatní efekt vyjasnění i utišení větru. Vlivem přílivu teplejšího vzduchu ale nepůjde o žádný zásadní pokles teploty. Vlhčí a chladné období tak vystřídá teplejší a sušší. V úterý vlivem častějších srážek a velké oblačnosti čekejme dosti nízkou teplotu. Většinou do 17-18°C v maximech. Při trvalých srážkách na severovýchodě země i chladněji. Závěr týdne se vydaří a bude vhodné i na výlety.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 13 až 8°C.
  • Nejvyšší teplota: 15 až 21°C, při trvalejších srážkách kolem 15°C a v závěru týdne 19 až 25°C
  • Průměrná teplota: 12 až 15°C, shrnutí období: průměrné.
  • Celkové srážky: 15 až 30mm, na horách na S/SV/V místy 70mm, shrnutí období: průměrné.

Synoptická situace a závěr: Během týdne slunečno a léto

Vliv cyklony spojené s frontálním systémem můžeme čekat v první polovině týdne. Zejména v severovýchodní a východní části území. Následně ztratí cyklona vliv na počasí u nás. Ve druhé polovině týdne ovlivní středoevropské počasí vysoký tlak vzduchu. Od východu k nám pronikne teplejší vzduch.

V ČR budou srážky spíše nerovnoměrně rozložené. Na severu a východě jich spadne nadprůměrné množství, v jiných oblastech místy a to zejména na jihozápadě i slabě podprůměrné množství. Pro upřesnění sledujte náš Výhled na týden. Mapy numerických modelů najdete například na stránce wxcharts.com.