Prognózy počasíTýdenní výhledy

Chladnější a postupně sušší počasí

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. V posledních květnových dnech lze čekat též spíše chladnější a postupně sušší počasí. Velmi chladné a vlhčí počasí nás čeká na počátku týdne. Srážek bude během týdne velmi málo, oteplí se jen mírně.

Týden 25. až 31.5.2020

Předpověď

Proměnlivé počasí s přeháňkami za studenou frontou, která přešla o víkendu, přetrvá v pondělí. Přeháňky se budou odsouvat k východu. V úterý už budou v Čechách tedy jen ojedinělé, na SV/V země ještě časté. Od poloviny týdne bude počasí spíše beze srážek a s menší oblačností, stále půjde o chladnější a postupně sušší počasí. V prvních dnech týdne bude velmi chladno, po polovině týdne se mírně oteplí. Teplota vzduchu však zatím nebude nijak moc překračovat ve svých maximech 20°C. Letní počasí tedy zatím nepřijde. Ke konci týdne to vypadá spíše na slabé ochlazení a maxima teploty do 20°C maximálně. V noci bude většinou chladno, teplota vzduchu bude pod 10°C. Při zmenšené oblačnosti klesne teplota pak i pod 5°C. Méně oblačnosti bude převládat od poloviny týdne poměrně často. Noci a rána budou tedy chladnější, přes den bude díky intenzitě slunečního svitu v tomto ale teplo. Zatím ovšem nikoli horko. Předběžně – jaký vývoj teploty se předpokládá na počátku června? Zatím žádné významnější oteplení nenastane, modely slibují stále shodnou teplotu jako od poloviny tohoto předpovědního týdne. Během týdne se začne ale oteplovat. Konkrétní hodnoty zatím nemá smysl do předpovědi zapracovávat.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota: 10 až 3°C, nejvyšší teplota: 11 až 16°C, během týdne 15 až 21°C, průměrná teplota: 8 až 12°C. Shrnutí období: Podprůměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 20mm, lokálně a to hlavně na SV/V 35mm. Shrnutí období: Podprůměrné.

Synoptická situace

Zpočátku týdne se bude naše území nacházet v přílivu chladného a vlhkého vzduchu od západu. Od západu se bude během týdne rozšiřovat do centrální Evropy mohutnější oblast vysokého tlaku vzduchu. Pronikat k nám začne o něco teplejší vzduch. Ke konci týdne přejde naše území pravděpodobně slabá studená fronta. Podrobnější informace o vývoji počasí v dalším týdnu nabízí náš výhled na týden. Modelové mapy najdete též na stránce Modellzentrale.de.