Chladný a vlhký začátek srpna

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Po několika teplých až krátce horkých a také sušších dnech na konci července přichází chladný a vlhký začátek srpna. Sušší a teplejší období tedy střídá chladnější a vlhčí. V týdnu je možné čekat tedy spíše více oblačnosti a častější srážky. Ty mohou být zejména zpočátku a na konci týdne i vydatnější. Méně srážek bude jen přechodně, stejně tak jako oblačnosti. Teplota bude také vlivem západní cirkulace, která s sebou přináší hodně oblaků se srážkami a chladnější vzduch, nižší.

Týden 2. až 8.8.2021

Předpověď

S letní teplotou se setkáme v prvních srpnových dnech jen krátce. Častěji tomu tak bude na Moravě a ve Slezsku, kde bude počasí v některých dnech teplejší. Při vyjasnění, které nastane spíše krátce, můžeme čekat typické chladné srpnové noci. Týden by neměl být ale celý chladný. Ke konci týdne se poměrně rychle oteplí. Nicméně jen krátce, změna by měla přijít ještě v tomtéž týdnu. V jeho úplném závěru se tedy pravděpodobně ještě ochladí. Tam lze čekat četnější bouřkovou činnost. Zpočátku týdne půjde převážně o přeháňky nebo i o déšť. V oblastech s vyšší teplotou se pak mohou objevit zejména kolem poloviny týdne též bouřky. To bude záležitost zejména východu země.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 15 až 10°C, při vyjasnění 8°C a na konci týdne kolem 15°C
  • Nejvyšší teplota: 18 až 25°C, na JV/V krátce 28°C a ke konci týdne celkově přechodně 25 až 31°C
  • Průměrná teplota: 14 až 18°C, shrnutí období: průměrné až podprůměrné.
  • Celkové srážky: 2560mm, místy až 80mm, shrnutí období: nadprůměrné.

Synoptická situace a závěr

Za zvlněnou studenou frontou bude na naše území pronikat chladný a vlhčí vzduch. Další studená fronta přejde naše území od západu během středy. Na přelomu pracovní části týdne a víkendu krátce pronikne na naše území teplý vzduch. Tento příliv rychle ukončí přechod další studené fronty během víkendu.

Předpověď počasí pro aktivity u vody (koupání, sporty, opalování) sledujte na naší stránce Počasí k vodě. Mapy numerických modelů i meteogramy lze sledovat například na stránce wetterzentrale.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality