Další tropické období, ve Francii asi opět výheň

()

Po zhruba týdnu chladnějšího a o něco vlhčího počasí, které neznamenalo vzhledem k převaze lokálních konvekčních srážek žádné trvalejší a plošnější zlepšení hydrologické situace, nastává období s častějším slunečním svitem a o poznání vyššími teplotami. Tyto budou přechodně opět vysoké a příští týden se mohou dostávat i k 35°C. Čeká nás další tropické období. Během chladného období si mnozí stěžovali na to, že v červenci má být teplo či přímo horko a že není normální, když musí mít na sobě zejména ráno a večer svetr.

V horských údolích v minulých dnech ráno často krátce také mrzlo, což je pro tyto oblasti celkem běžné i takto uprostřed léta a to právě za předpokladu výskytu vhodných podmínek k tomu, tedy za předpokladu studeného proudění, které je doprovázeno jasným a bezvětrným počasím. Nyní nastane období horkých dnů a velmi teplých nocí, takže jsou hojně očekávány opět stížnosti na moc horké a také suché počasí. Převážně od milovníků chladnějšího počasí a dost možná i od shodných jedinců, kteří si před tím stěžovali na studené počasí. Nyní už ale blíže o tom, jaké teploty nás nyní čekají podle současné předpovědi počasí.

U nás bude horko, ale ve Francii opět extrémní

I když už v červnu padl ve Francii absolutní teplotní rekord a u nás bylo naměřeno 38.9°C a několikrát teplota vystoupila nad 35°C, nyní bude situace zřejmě obdobná. Teploty budou příští týden v ČR opět vysoké. Okusíme je krátce už zítra, ale v novém týdnu se příliv velmi teplého vzduchu rychle obnoví. Některé numerické modely slibují pro území Francie maximální teploty opět nad 40°C.

Předpokládané maximální teploty v ČR v dalších dnech:

So 20.7.: 28 až 32°C

Ne 21.7.: 25 až 29°C, na JV 31°C

Po 22.7.: 27 až 31°C

Út 23.7.: 26 až 30°C

St 24.7.: 26 až 30°C

Čt 25.7.: 27 až 31°C

Pá 26.7.: 29 až 33°C

Předpokládané maximální teploty ve Francii příští týden:

Po 22.7.: 28 až 32°C, na J/JZ 31 až 38°C

Út 23.7.: 31 až 35°C, v jižní a střední části 37 až 43°C

St 24.7.: 39 až 43°C, na S/SV kolem 35°C

Čt 25.7.: 40 až 44°C, na S/SV 32 až 37°C

Pá 26.7.: 38 až 42°C, na S/SV kolem 34°C

„Svatá Anna, chladna z rána“

26. červenec

U nás se s největší pravděpodobností příští pátek „Svatá Anna, chladna z rána“ neuplatní, neboť k nám bude pronikat velmi teplý vzduch z jižních směrů. Čeká nás další tropické období. Do oblasti Francie bude pronikat přímo tropický vzduch. Na naše území se zatím nepředpokládají tak vysoké teploty jako tomu bylo na konci června, ale horké počasí by mělo podle současných odhadů pokračovat i dále.

Další pranostiky měsíc po měsíci najdete na naší stránce Pranostiky.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Název
Další tropické období, ve Francii asi opět výheň
Popis
Další tropické období, ve Francii asi opět výheň. Očekávaná teplota vzduchu v ČR a speciální předpověď počasí pro území Francie.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.