Vlna veder do pátku, poté i silné bouřky

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Vlna veder do pátku, poté i silné bouřky.

Týden 22. až 28.7.2019

Náš komentář

Současné sucho se v novém týdnu opět prohloubí, přispějí k tomu hlavně vysoké teploty. Na konci týdne nás sucha prudké srážky z bouřek rozhodně nijak nezbaví.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Často slunečno (zejména od úterý) a opět horké dny i noci. Takové počasí nás čeká v pracovní části dalšího červencového týdne. V pondělí lze čekat hodně vysoké či případně střední oblačnosti. Srážky se objeví jen na severovýchodě a východě země a to krátce. Jinak nás čeká počasí bez srážek. Veškeré srážky týdne tak spadnou naráz o víkendu, kdy dojde ke změně počasí. Nastane oproti pracovnímu týdnu poměrně významné ochlazení a přibude oblačnosti i srážek, které budou opět výhradně konvekční.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 18 až 12°C, během týdne 21 až 15°C a v jeho závěru od západu ochlazování, hlavně na západě až k 11°C

Nejvyšší teploty 24 až 30°C, během pracovního týdne 29 až 35°C a ojediněle více.

Průměrné teploty 18 až 22°C

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 50mm, v Čechách lokálně 80mm a na JV/V Moravy a ve Slezsku naopak do 20mm, ojediněle až 35mm.

Rozložení srážek v týdnu bude velmi nerovnoměrné. Zatímco do pátku se nevyskytnou žádné srážky, od noci na sobotu do neděle jich spadne naprostá většina z celkového úhrnu srážek pro tento týden.

Shrnutí

Opět se bude vyskytovat horké a po krátké přestávce suché počasí. Na konci tohoto předpovědního období vystřídá horkou a suchou epizodu opět vlhčí a o něco chladnější. Období bude ovšem teplejší než by mělo ke konci července být.

Období bude:

teplotně nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Východ našeho území bude zpočátku období ovlivňovat studená fronta. Do Čech se rozšíří vysoký tlak vzduchu. Přes ČR bude tento během týdne putovat. Kolem tlakové výše k nám od jihu pronikne až tropický vzduch. Jeho příliv ukončí o víkendu přecházející studená fronta. Modelové mapy najdete například na stránce wetteronline.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1074 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality