I v závěru února se bude počasí hodně měnit

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Počasí se bude stále hodně měnit. Zpočátku týdne a poté před víkendu bude také větrněji, ale ne tolik jako na konci týdne minulého.

Týden 24.2. až 1.3.2020

Předpověď

Chvíli teplo poté i citelnější ochlazení. Takové počasí bude pokračovat i nadále. Srážek bude spíše více a oblačnosti tedy také. Vydatnější srážky budou na horách. Většinou půjde o sněžení, ale krátce čeká obleva i horské oblasti. Silný vítr se zatím nevrátí, jen čerstvý vítr lze čekat při přechodu systémů front a to patrně hlavně v pátek.

V týdnu bude tedy často velká oblačnost, občas se budou vyskytovat přeháňky nebo občasný déšť. Na frontách budou srážky trvalejší a vydatnější. Krátce bude tepleji, zejména na počátku týdne v krátkém teplém sektoru cyklony a poté na přelomu pracovního týdne a víkendu. zimní počasí bude převládat i nadále od vyšších poloh. Jinde nepůjde o pravou zimu. Počasí bude typické jako bývá v brzkém jarním období, bude se stále hodně měnit.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +4 až -3°C, krátce 6 až 0°C.

Nejvyšší teplota 3 až 8°C, krátce 7 až 12°C.

Průměrná teplota 3 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 30mm, hory až kolem 60mm.

Shrnutí

Srážkově bude počasí stále spíše mírně bohatší než by na přelomu února a března mělo být. Teploty se budou hodně střídat a celkově bude mírně tepleji.

Období bude teplotně nadprůměrné, srážkově průměrné až nadprůměrné.

Synoptický vývoj

V západním proudění budou postupovat přes naše území frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Na konci týdne pronikne na naše území po přechodu studené fronty významněji studený vzduch. V týdnu půjde opět o přechodné přílivy chladnějšího vzduchu za studenými frontami systémů. Proudění bude převážně čerstvé.

Týdenní výhledy tento přehled během týdne upřesní. Sledujte modelové výstupy například na wxcharts.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
I v závěru února se bude počasí hodně měnit
Název
I v závěru února se bude počasí hodně měnit
Popis
V závěru února se bude počasí také hodně měnit. Předpověď počasí na týden 24.2. až 1.3.2020. Synoptická situace, průběh počasí a odchylky.
Autor