I v závěru února se bude počasí hodně měnit

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Počasí se bude stále hodně měnit. Zpočátku týdne a poté před víkendu bude také větrněji, ale ne tolik jako na konci týdne minulého.

Týden 24.2. až 1.3.2020

Předpověď

Chvíli teplo poté i citelnější ochlazení. Takové počasí bude pokračovat i nadále. Srážek bude spíše více a oblačnosti tedy také. Vydatnější srážky budou na horách. Většinou půjde o sněžení, ale krátce čeká obleva i horské oblasti. Silný vítr se zatím nevrátí, jen čerstvý vítr lze čekat při přechodu systémů front a to patrně hlavně v pátek.

V týdnu bude tedy často velká oblačnost, občas se budou vyskytovat přeháňky nebo občasný déšť. Na frontách budou srážky trvalejší a vydatnější. Krátce bude tepleji, zejména na počátku týdne v krátkém teplém sektoru cyklony a poté na přelomu pracovního týdne a víkendu. zimní počasí bude převládat i nadále od vyšších poloh. Jinde nepůjde o pravou zimu. Počasí bude typické jako bývá v brzkém jarním období, bude se stále hodně měnit.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +4 až -3°C, krátce 6 až 0°C.

Nejvyšší teplota 3 až 8°C, krátce 7 až 12°C.

Průměrná teplota 3 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 30mm, hory až kolem 60mm.

Shrnutí

Srážkově bude počasí stále spíše mírně bohatší než by na přelomu února a března mělo být. Teploty se budou hodně střídat a celkově bude mírně tepleji.

Období bude teplotně nadprůměrné, srážkově průměrné až nadprůměrné.

Synoptický vývoj

V západním proudění budou postupovat přes naše území frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Na konci týdne pronikne na naše území po přechodu studené fronty významněji studený vzduch. V týdnu půjde opět o přechodné přílivy chladnějšího vzduchu za studenými frontami systémů. Proudění bude převážně čerstvé.

Týdenní výhledy tento přehled během týdne upřesní. Sledujte modelové výstupy například na wxcharts.com.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1101 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality