I v závěru února se bude počasí hodně měnit

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Počasí se bude stále hodně měnit. Zpočátku týdne a poté před víkendu bude také větrněji, ale ne tolik jako na konci týdne minulého.

Týden 24.2. až 1.3.2020

Předpověď

Chvíli teplo poté i citelnější ochlazení. Takové počasí bude pokračovat i nadále. Srážek bude spíše více a oblačnosti tedy také. Vydatnější srážky budou na horách. Většinou půjde o sněžení, ale krátce čeká obleva i horské oblasti. Silný vítr se zatím nevrátí, jen čerstvý vítr lze čekat při přechodu systémů front a to patrně hlavně v pátek.

V týdnu bude tedy často velká oblačnost, občas se budou vyskytovat přeháňky nebo občasný déšť. Na frontách budou srážky trvalejší a vydatnější. Krátce bude tepleji, zejména na počátku týdne v krátkém teplém sektoru cyklony a poté na přelomu pracovního týdne a víkendu. zimní počasí bude převládat i nadále od vyšších poloh. Jinde nepůjde o pravou zimu. Počasí bude typické jako bývá v brzkém jarním období, bude se stále hodně měnit.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +4 až -3°C, krátce 6 až 0°C.

Nejvyšší teplota 3 až 8°C, krátce 7 až 12°C.

Průměrná teplota 3 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 30mm, hory až kolem 60mm.

Shrnutí

Srážkově bude počasí stále spíše mírně bohatší než by na přelomu února a března mělo být. Teploty se budou hodně střídat a celkově bude mírně tepleji.

Období bude teplotně nadprůměrné, srážkově průměrné až nadprůměrné.

Synoptický vývoj

V západním proudění budou postupovat přes naše území frontální systémy spojené s tlakovými nížemi. Na konci týdne pronikne na naše území po přechodu studené fronty významněji studený vzduch. V týdnu půjde opět o přechodné přílivy chladnějšího vzduchu za studenými frontami systémů. Proudění bude převážně čerstvé.

Týdenní výhledy tento přehled během týdne upřesní. Sledujte modelové výstupy například na wxcharts.com.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: