Prognózy počasíTýdenní výhledy

Letní až tropické počasí i nadále

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Letní až tropické počasí i nadále.

Týden 5. až 11.8.2019

Náš komentář

Sucho se bude v ČR při předpokládaných vyšších teplotách a stále jen lokálních srážkách stále mírně zvýrazňovat.

METEO AKTUALITY

Předpověď: Letní až tropické počasí i nadále

Další srpnový týden bude teplý až horký. Teploty budou převážně letní až krátce tropické, ale nebudou dosahovat nijak významně vysokých hodnot. Nelze čekat žádné delší slunné počasí, zejména přes den bude vznikat kupovitá oblačnost a lokálně se budou s různou četností tvořit přeháňky nebo bouřky. Tyto nebudou schopny pokrýt potřebu vláhy, zvláště s přihlédnutím k jejímu deficitu z července. Rozhodně nebudou nijak zásadně ovlivňovat hydrologickou situaci.

Vertikální profil teploty vzduchu v atmosféře. Vzduchové hmoty. Týden horka téměř bez srážek. Slunečné počasí, sucho a zrající obilné pole. Letní až tropické počasí i nadále.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 19 až 13°C, na konci týdne až 10°C.

Nejvyšší teploty 24 až 32°C, na konci týdne do 26°C.

Průměrné teploty 16 až 20°C, ojediněle 22°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 30mm, ojediněle 40mm.

Shrnutí

Počasí bude v týdnu více méně odpovídat normálu, jen srážkové úhrny budou lokálně rozdílné.

Období bude:

teplotně průměrné až nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Výběžky vysokého tlaku vzduchu od jihozápadu až západu budou přechodně přerušovány přechody atmosférických front. V úvodu týdne to bude okluzní fronta, ke konci týdne pak zejména studená fronta, která ukončí trvající teplé proudění.

Sledujte náš Výhled na týden, který poskytuje obecný přehled očekávaného vývoje počasí přesně na týden dopředu. Aktualizován je v týdnu třikrát a pomocí grafů zobrazuje vývoje teploty vzduchu v nočních minimech i denních maximech. Ve druhém grafu pak očekávané maximální denní úhrny srážek a pravděpodobnost výskytu atmosférických srážek v ČR v procentech pro každý den. Výhled je proveden stručným komentářem a také synoptickým vývojem, jako příčinami konkrétního průběhu počasí.

Modelové mapy lze též sledovat například na stránce wetterzentrale.de. Na výběr jsou všechny základní globální i regionální numerické modely.