Letní až tropické počasí i nadále

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 5. až 11.8.2019

Náš komentář

Sucho se bude v ČR při předpokládaných vyšších teplotách a stále jen lokálních srážkách stále mírně zvýrazňovat.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Další srpnový týden bude teplý až horký. Teploty budou převážně letní až krátce tropické, ale nebudou dosahovat nijak významně vysokých hodnot. Nelze čekat žádné delší slunné počasí, zejména přes den bude vznikat kupovitá oblačnost a lokálně se budou s různou četností tvořit přeháňky nebo bouřky. Tyto nebudou schopny pokrýt potřebu vláhy, zvláště s přihlédnutím k jejímu deficitu z července. Rozhodně nebudou nijak zásadně ovlivňovat hydrologickou situaci,

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 19 až 13°C, na konci týdne až 10°C.

Nejvyšší teploty 24 až 32°C, na konci týdne do 26°C.

Průměrné teploty 16 až 20°C, ojediněle 22°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 30mm, ojediněle 40mm.

Shrnutí

Počasí bude v týdnu více méně odpovídat normálu, jen srážkové úhrny budou lokálně rozdílné.

Období bude:

teplotně průměrné až nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Výběžky vysokého tlaku vzduchu od jihozápadu až západu budou přechodně přerušovány přechody atmosférických front. V úvodu týdne to bude okluzní fronta, ke konci týdne pak zejména studená fronta, která ukončí trvající teplé proudění.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.