Prognózy počasíTýdenní výhledy

Letní až tropické počasí i po polovině srpna

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Teplé počasí se bude stále střídat s až horkým. Srážky budou tedy stále převážně formu přeháněk a bouřek, občas i výrazných. Nejvíce srážek spadne na studených frontách zpočátku a ke konci týdne. Letní až tropické počasí tedy potrvá zatím i nadále.

Týden 17. až 23.8.2020

Předpověď

Počasí u nás bude mít i v dalším týdnu po polovině srpna letní až tropický charakter. Jednotlivé významnější přílivy teplého vzduchu budou ukončovat studené fronty. Ty přinesou hlavní srážkovou činnost týdne. Srážky budou většinou konvekční. První srážky se odehrají hned během prvního týdne týdne a bouřky mohou být podobně jako minulý pátek či sobotu i silné. Přinesou přívalové srážky nebo krupobití. Úhrny srážek tak budou v týdnu hodně rozdílné. Další bouřky, které mohou být i silné lze čekat ke konci týdne. Další studená fronta ovlivní počasí u nás patrně v pátek. Za ní se mírně ochladí. Stále budou maxima teploty vzduchu ale alespoň v podobě letních hodnot. Letní až tropické počasí potrvá nadále, stále bude spíše střídavější než ustálené.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 19 až 13°C, uprostřed týdne 16 až 11°C. Nejvyšší teplota: 23 až 29°C, ke konci pracovní části týdne až 33°C. Průměrná teplota: 18 až 20°C, ojediněle 22°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Celkové srážky: 1550mm, ojediněle 75mm. Shrnutí období: Průměrné (s lokálními rozdíly vlivem konvekce).

Synoptická situace

V pondělí začne od západu počasí v ČR ovlivňovat studená fronta. Za ní k nám pronikne o něco chladnější vzduch. Od západu se prosadí vliv oblasti vysokého tlaku vzduchu a obnoví se příliv teplého vzduchu od východu. Tento by měl trvat do pátku. Následně přejde naše území další studená fronta a dojde k mírnému ochlazení s přílivem chladnějšího vzduchu od západu.

Modelové mapy v podobě předpovědních meteogramů najdete dobře zpracované v různých variantách na stránce Wetterzentrale.de/diagrame.

Jaké počasí bude konkrétně v ČR každý den se dozvíte v aktualizované předpovědi na den zpravidla po 13. hodině každý den.