Prognózy počasíTýdenní výhledy

Mírně letní počasí i nadále

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Bude mírně letní počasí i nadále. Teplotu lze čekat na podobných hodnotách jako tomu bylo doposud. Tedy nejčastěji mírně nad 20°C a místy dosáhne letních 25°C. Občas dojde k ochlazení, kdy se sníží do 20°C. V nočních hodinách spíše neklesne pod 10°C. Srážková činnost bude spíše lokální, v konvekční podobě. Srážky se vyskytnou zejména na frontách.

Týden 7. až 13.6.2021

Předpověď

Od pátku místy bouřky. Mírně letní počasí i nadále. Letní krajina a kupovitá oblačnost.

Lze čekat počasí více méně odpovídající normálu pro období před polovinou června. Očekávejme spíše polojasné až oblačné počasí. Jen přechodně se vyskytne slunečno. Nelze čekat tedy tak málo oblačnosti jako v týdnu minulém. Srážky se objeví častěji, zejména v oblasti studených front. Jejich přechod se očekává kolem poloviny a v závěru týdne. Teplota vzduchu by neměla dosahovat velkých změn. Nelze čekat žádné zásadní oteplení v podobě horkého období. Ani žádné opravdu citelné ochlazení. Rozložení srážek je vzhledem k období a jejich očekávanému druhu sporné. Je nutné sledovat upřesňující prognózy. Ty podrobnější na každý den najdete na naší stránce Předpověď na den.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 15 až 10°C

Nejvyšší teplota: 20 až 26°C, krátce 16 až 21°C

Průměrná teplota: 14 až 17°C, shrnutí období: Průměrné.

Celkové srážky: 1035mm a ojediněle 50mm, shrnutí období: Průměrné.

Synoptická situace a závěr: Mírně letní počasí i nadále

Na naše území bude pronikat teplejší vzduch. Tento příliv přeruší přechod studených front. První během noci na středu a druhá pravděpodobně v závěru týdne.

Závěrem řekněme, že srážková činnost bude opět spíše lokální. Místy se objeví i vydatnější srážky, avšak prudké a krátkodobé. I nadále jich bude pravděpodobně více na jihozápadě a západě republiky. Trvalejší srážky budou i nadále chybět, což se odrazí v hydrologické situaci. Teplota vzduchu nedosáhne nijak vysokých hodnot. Toto můžeme hodnotit z pohledu hydrologické situace pozitivně. Modelové mapy je možné sledovat například na stránce wetterzentrale.de.