Prognózy počasíTýdenní výhledy

Mírně letní začátek července

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Tropické počasí zatím čekat nelze. Čeká nás mírně letní začátek července. Srážky budou spíše lokální a opět jich bude více po polovině týdne.

Týden 29.6. až 5.7.2020

Mírně letní začátek července. Večerní obloha a tvar oblaků.

Předpověď

Méně oblačnosti i srážek nás čeká po přechodu studené fronty od pondělního večera v celé první polovině týdne. Ve druhé polovině týdne by mělo být více zejména kupovité oblačnosti. Tato bude produkovat místy přeháňky a bouřky. Hlavní srážky týdne tak opět spadnou v jeho závěru. Srážky by neměly vybočovat z normálu pro začátek července, nebudou tedy nijak vydatné. Též nebudou působit rychlejší odtoky a větší vzestupy hladin toků. Čeká nás mírně letní začátek července. Teplota nebude dosahovat v maximech tropických 30°C, jako tomu bylo přechodně o minulém víkendu. Bude nejčastěji kolem letních 25°C, tuto hodnotu přesáhne jen mírně. Ani noci nebudou samozřejmě nijak horké, budou teplé až chladnější. Minima budou nižší při menší oblačnosti v chladnějším vzduchu za frontou na začátku týdne. To lze čekat minima i na 10°C, jinak budou kolem 15°C. Vzhledem k období a teplotě vzduch je třeba čekat lokální konvekční srážky. Jejich úhrny tak budou opět nerovnoměrně rozloženy jak v místě, tak v čase.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 15 až 10°C, ve druhé polovině týdne 17 až 12°C. Nejvyšší teplota 20 až 26°C, ve druhé polovině týdne 22 až 28°C jen ojediněle více. Průměrná teplota: 15 až 19°C. Shrnutí období: Průměrné. Celkové srážky: 20 až 50mm, ojediněle 65mm. Shrnutí období: Průměrné.

Synoptická situace: Mírně letní začátek července

Za studenou frontou k nám bude ve výběžku tlakové výše od západu pronikat chladnější vzduch. Během týdne bude vliv výběžku tlakové výše na naše území slábnout. Pronikat k nám bude teplejší, postupně také vlhký vzduch. Více informací o počasí v dalším týdnu den po dni najdete na stránce Výhled na týden s aktualizací třikrát týdně. Modelové mapy jako výstupy numerických modelů lze sledovat například na stránce Wetter3.de.