Nasněží i v nížinách?

()

Přichází avizované ochlazení. Dnes přešla přes naše území studená fronta, která se projevila během dopoledne výskytem přeháněk. Od severozápadu se začíná ochlazovat, avšak srážky ustávají. Teploty se sníží a i v nížinách bude mít počasí zimní charakter. V dalších dnech by, jak již ukazuje i pravidelný výhled, měly dosahovat maximální teploty jen slabě nad nulu. Zítra bude ještě až 5°C, v dalších dnech spíše 3°C. I ve výšce se bude nacházet mrazivý vzduch a s tím souvisí i změn skupenství srážek. Srážky budou v případě jejich výskytu v dalších dnech sněhové, případně smíšené i v nížinách. Otázka, která asi zajímá mnoho z vás, zní: Nasněží i v nížinách?

Nasněží i v nížinách, ale pouze krátce

V sobotu a v neděli se nad naším územím nebudou vyskytovat téměř žádné srážky. Objeví se jen ojediněle a to na horách. Po většinu víkendu bude i málo oblačnosti, což se projeví významnějším ochlazováním během nocí. Bude to změna vůči nocím předchozím, kdy byla teplota velmi podobná jako přes den. To je typická inverzní situace v nížinách za trvalého výskytu nízké oblačnosti. Příčinou bude přecházející tlaková výše přes centrální Evropu.

Za ní bude následovat vliv okludujícího frontálního systému, který přinese občasné srážky. Tyto budou hlavně v noci na pondělí a v pondělí ráno sněhové i v nížinách a sníh se bude vlivem záporných teplot udržovat na zemském povrchu. Sněžit bude i v pondělí přes den, jen v nížinách budou srážky přecházet i ve smíšené, napadaný sníh bude vlivem zvyšujících se teplot nad bod mrazu odtávat a současně začnou srážky slábnout a ustávat.

V dalších dnech budou srážky opět jen velmi ojedinělé. Přibývat jich bude až v závěru týdne. Přicházejí ovšem typické zimní projevy počasí a pokud to nebude zrovna sněhová pokrývka, určitě budou vznikat nyní častěji náledí či zmrazky. Po několika dnech klidného počasí bez mrazu a srážek je třeba s tím počítat a připravit se.

Očekávané srážky a hranici výskytu sněžení můžete sledovat na stránce wetter3.de, aktuální srážky a jejich skupenství na stránce niederschlarsradar.de.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí
Datum
Název položky
Nasněží i v nížinách?
Hodnocení
51star1star1star1star1star