Nasněží i v nížinách?

Přichází avizované ochlazení. Dnes přešla přes naše území studená fronta, která se projevila během dopoledne výskytem přeháněk. Od severozápadu se začíná ochlazovat, avšak srážky ustávají. Teploty se sníží a i v nížinách bude mít počasí zimní charakter. V dalších dnech by, jak již ukazuje i pravidelný výhled, měly dosahovat maximální teploty jen slabě nad nulu. Zítra bude ještě až 5°C, v dalších dnech spíše 3°C. I ve výšce se bude nacházet mrazivý vzduch a s tím souvisí i změn skupenství srážek. Srážky budou v případě jejich výskytu v dalších dnech sněhové, případně smíšené i v nížinách. Otázka, která asi zajímá mnoho z vás, zní: Nasněží i v nížinách?

Nasněží i v nížinách, ale pouze krátce

V sobotu a v neděli se nad naším územím nebudou vyskytovat téměř žádné srážky. Objeví se jen ojediněle a to na horách. Po většinu víkendu bude i málo oblačnosti, což se projeví významnějším ochlazováním během nocí. Bude to změna vůči nocím předchozím, kdy byla teplota velmi podobná jako přes den. To je typická inverzní situace v nížinách za trvalého výskytu nízké oblačnosti. Příčinou bude přecházející tlaková výše přes centrální Evropu. 

Za ní bude následovat vliv okludujícího frontálního systému, který přinese občasné srážky. Tyto budou hlavně v noci na pondělí a v pondělí ráno sněhové i v nížinách a sníh se bude vlivem záporných teplot udržovat na zemském povrchu. Sněžit bude i v pondělí přes den, jen v nížinách budou srážky přecházet i ve smíšené, napadaný sníh bude vlivem zvyšujících se teplot nad bod mrazu odtávat a současně začnou srážky slábnout a ustávat.

V dalších dnech budou srážky opět jen velmi ojedinělé. Přibývat jich bude až v závěru týdne. Přicházejí ovšem typické zimní projevy počasí a pokud to nebude zrovna sněhová pokrývka, určitě budou vznikat nyní častěji náledí či zmrazky. Po několika dnech klidného počasí bez mrazu a srážek je třeba s tím počítat a připravit se.

Očekávané srážky a hranici výskytu sněžení můžete sledovat na stránce wetter3.de, aktuální srážky a jejich skupenství na stránce niederschlarsradar.de

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: