Po polovině týdne bude i přes 20°C

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Po studeném a vlhkém týdnu přichází týden teplý a sušší. Srážek bude velmi málo a teplota bude krátce i významněji nad dlouhodobým normálem pro druhou polovinu října. Teplejší budou samozřejmě nejen dny, ale i noci. Přízemní mrazíky proto během týdne rozhodně nehrozí. Po polovině týdne bude i přes 20°C v denních maximech, v nočních minimech kolem 10-12°C.

Týden 19. až 25.10.2020

Předpověď

Vyloženě slunečné počasí v delším období čekat nelze. Na obloze se bude vždy vyskytovat nějaká oblačnost. Tato bude ale nevýznamná, zejména co se srážek týče. Bude se jednat o vyšší či střední oblaky. Ráno budou místy vznikat mlhy. Srážky se v pracovní části týdne téměř nevyskytnou. Nějaké srážky spadnou pouze v oblasti fronty v závěru týdne, budou ale místní a nevýznamné. Žádné zásadní ochlazení se v týdne neodehraje. Jeho počátek bude chladnější, zejména od poloviny dojde ale k významnému oteplení.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 7 až 1°C a při vyjasnění mrazíky, po polovině týdne 13 až 6°C. Nejvyšší teplota: 8 až 14°C, po polovině týdne 13 až 19°C a krátce 21°C. Průměrná teplota: 9 až 12°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Celkové srážky: 1 10mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace a závěr

Středoevropské počasí bude určovat vyšší tlak vzduchu. V polovině týdne k nám začne pronikat z jižních směrů teplý vzduch. Tento příliv ukončí pravděpodobně na přelomu pracovní části týdne a víkendu studená fronta, postupující v západním proudění.

Týden bude po velmi vlhkém a chladném týdnu naopak sušší a teplejší. Teplota vzduchu se dostane krátce i na vysoce nadprůměrné hodnoty pro druhou polovinu října. Žádné zásadní ochlazení v týdnu nenastane. Počasí bude kompenzovat mimořádně vlhký a hlavně chladnější minulý týden. Čeká nás zejména výkyv teploty vzduchu, krátce bude i přes 20°C. Upřesňující prognózy tohoto přehledu jsou k dispozici na stránce Výhled na týden. Předpovědní modelové mapy je možné najít například na stránce weatheronline.cz.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1100 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality