Prognózy počasíTýdenní výhledy

Po polovině týdne bude i přes 20°C

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Po studeném a vlhkém týdnu přichází týden teplý a sušší. Srážek bude velmi málo a teplota bude krátce i významněji nad dlouhodobým normálem pro druhou polovinu října. Teplejší budou samozřejmě nejen dny, ale i noci. Přízemní mrazíky proto během týdne rozhodně nehrozí. Po polovině týdne bude i přes 20°C v denních maximech, v nočních minimech kolem 10-12°C.

Týden 19. až 25.10.2020

První listopadové dny teplotně rekordní. V pátek se oteplí. Podzimní krajina, slunné počasí. Po polovině týdne bude i přes 20°C

Předpověď

Vyloženě slunečné počasí v delším období čekat nelze. Na obloze se bude vždy vyskytovat nějaká oblačnost. Tato bude ale nevýznamná, zejména co se srážek týče. Bude se jednat o vyšší či střední oblaky. Ráno budou místy vznikat mlhy. Srážky se v pracovní části týdne téměř nevyskytnou. Nějaké srážky spadnou pouze v oblasti fronty v závěru týdne, budou ale místní a nevýznamné. Žádné zásadní ochlazení se v týdne neodehraje. Jeho počátek bude chladnější, zejména od poloviny dojde ale k významnému oteplení.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 7 až 1°C a při vyjasnění mrazíky, po polovině týdne 13 až 6°C. Nejvyšší teplota: 8 až 14°C, po polovině týdne 13 až 19°C a krátce 21°C. Průměrná teplota: 9 až 12°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Celkové srážky: 1 10mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace a závěr: Bude i přes 20°C

Středoevropské počasí bude určovat vyšší tlak vzduchu. V polovině týdne k nám začne pronikat z jižních směrů teplý vzduch. Tento příliv ukončí pravděpodobně na přelomu pracovní části týdne a víkendu studená fronta, postupující v západním proudění.

Týden bude po velmi vlhkém a chladném týdnu naopak sušší a teplejší. Teplota vzduchu se dostane krátce i na vysoce nadprůměrné hodnoty pro druhou polovinu října. Žádné zásadní ochlazení v týdnu nenastane. Počasí bude kompenzovat mimořádně vlhký a hlavně chladnější minulý týden. Čeká nás zejména výkyv teploty vzduchu, krátce bude i přes 20°C. Upřesňující prognózy tohoto přehledu jsou k dispozici na stránce Výhled na týden. Předpovědní modelové mapy je možné najít například na stránce weatheronline.cz.