Prognózy počasíTýdenní výhledy

Počasí na 11. týden 2024

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí na 11. týden 2024 a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně odchylek od dlouhodobého normálu na území ČR jako celku.

Stručně:

Zpočátku týdne vypadnou vydatné srážky na severovýchodě a východě území ČR. Po polovině týdne se počasí vylepší a teplota v maximech dosáhne či místy přesáhne jarních 15°C.

Počasí na 11. týden 2024. Zapadající Slunce nad řekou na počátku jara.

Týden: 11. až 17.3.2024

Předpověď

Hodně oblačnosti a někde vytrvalé srážky poznamenají první dny týdne. Poté srážky ustanou, oblačnost se následně začne protrhávat. Méně oblaků se očekává ve druhé polovině týdne, kdy k nám začne opět pronikat teplý vzduch. Mimo hory se proto neočekává noční mráz, ani v přízemní vrstvě. Nejprve bude významnějšímu nočnímu ochlazování bránit oblačnost či rychlejší vítr. Ke konci týdne samotný příliv teplého vzduchu.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 7 až 2°C, v závěru 10 až 5°C.
  • Nejvyšší teplota: 9 až 14°C, zpočátku při srážkách do 9°C, v závěru 13 až 18°C.
  • Celkové srážky: 0 až 10mm, na SV/V 1040mm a lokálně více, odchylka období: průměrné.

Synoptická situace

Od jihozápadu postoupí zejména přes východní část střední Evropy tlaková níže. S ní spojený frontální systém ovlivní v prvních dnech týdne počasí u nás. Krátce k nám pronikne chladnější vzduch od západu až severozápadu. V polovině týdne se začne po přechodu cyklony přes centrum Evropy a naše území přesouvat vysoký tlak vzduchu. Během druhé poloviny týdne začne na naše území opět pronikat teplý vzduch z jižních směrů. od západu se ve spojení s nízkým tlakem vzduchu dostanou do střední Evropy frontální systémy.

Závěr: Počasí na 11. týden 2024

V týdnu spadne na území ČR rozdílné množství srážek. Jinými slovy na SV/V i významněji nadnormální, naopak na JZ/Z/SZ území podnormální. Celkově se tedy čeká týden v ČR srážkově vyrovnaný s uvedenými rozdíly. Vydatné srážky mohou rozvodnit toky v nasyceném území SV/V Čech a na S/SV Moravy. Zejména toky pramenící v horských polohách.

TIP: Mapy numerických modelů s předpovědí mnoha meteorologických prvků ve střednědobém horizontu najdete na webu wetterzentrale.de. Sledujte detailní předpověď počasí na druhý den dopředu na naší stránce Předpověď na den.