Prognózy počasí

Počasí na Velikonoce 2022

Hodnocení článku

Počasí na Velikonoce 2022 očekáváme už podle dřívějších prognóz spíše studené. Pokud bereme svátky jako celé období volna tzv. prodlouženého víkendu od pátku do pondělí, tak zpočátku čekejme teplejší počasí a na konci studené s ranním mrazem. Po krátce i významněji nadprůměrném počasí přijde ochlazení na hodnoty odpovídající normálu začátku druhé poloviny dubna. Půjde o větší sestup teploty, ale pouze na hodnoty běžné pro dané období. Teplota dosahující či přesahující 22°C v maximech je v tomto období stále vysoká. Naopak teplota vystupující do 10-12°C běžná. Srážek během svátků ale příliš nespadne, objeví se i sluneční svit. Během soboty a po celou neděli, včetně noci na pondělí můžeme počítat s jasnou až polojasnou oblohou. Podle toho se také zachová teplota vzduchu ve studeném proudění.

Počasí na Velikooce 2022. Slunečno a chladno, během týdne oteplení. Sucho na cestě.

Počasí na Velikonoce 2022 den po dni

V pátek čekejme ještě jarní ráz počasí. Oblačné počasí dolní doznívající přeháňky, na horách postupně sněhové. Noc čekáme naposledy teplejší s minima 9 až 5°C, maxima teplota dosáhnou 12 až 17°C. Za studenou frontou se ale začne již během dne ochlazovat a ochlazení pocítíme v noci na sobotu. Oblačnosti zůstane ale ještě hodně, většinou oblačno až zataženo. V sobotu zpočátku převáží hodně oblaků a přeháňky se objeví ojediněle, půjde také od středních poloh o sněhové srážky. Odpoledne a k večeru začne oblačnosti ubývat do vyjasnění. Teplota klesne nejčastěji na 4 až 0°C a odpoledne dosáhne již jen 7 až 11°C.

Vyjasnění se projeví na teplotě v neděli ráno, která klesne na 0 až -4°C nejčastěji. Jasno až polojasno očekáváme celý den, teplota dosáhne ve studeném vzduchu opět jen 7 až 11°C. V pondělí na Velikonoční koledu čekáme spíše oblačno až zataženo a od severovýchodu se vyskytnou místy srážky. Sněhové budou od 400-600m, brzy ráno nebo večer krátce i níže v přeháňkách i v podobě sněhových krupek. Ráno čekáme opět mrazivé s 1 až -3°C v minimech, den chladnější s maximem teploty 6 až 10°C.

V pátek ukončí velmi teplé počasí přechod studené fronty přes ČR od severozápadu. V dalších dnech v postupující tlakové výši očekáváme v ČR studenější západní až severozápadní proudění. Na počátku nového týdne se anticyklona odsune ze střední Evropy a naše území začne přecházet další frontální systém.

TIP: Sledujte stránku Předpověď teploty.