Pokračování teplotních změn, hodně srážek

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Pokračování teplotních změn, hodně srážek.

Týden 11. až 17.3.2019

Stručně

Další březnový týden bude hodně vlhký, i nadále se bude počasí značně střídat a to nejen co se týče průběhu oblačnosti a srážek, ale opět i co se týče teploty a tlaku vzduchu. Na počátku týdne lze čekat i zimní projevy počasí se sněžením v nížinách a na konci týdne možná i jarní teploty. Srážky budou téměř na denním pořádku, místy jich spadne větší množství. Nebude už ale tolik větrno jako v týdnu minulém.

Předpověď

Na počátku týdne bude počasí připomínat zimní ráz ve všech polohách. Sněhové přeháňky se budou hlavně v prvních dvou dnech týdne objevovat i v nížinách, místy mohou být i vydatné. O něco více jich spadne během druhé poloviny týdne v teplejším proudění. Jak bylo už naznačeno, tak během druhé poloviny týdne se bude oteplovat a maximální teploty vystoupí opět na jarní hodnoty.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +4 až -1°C, krátce -3°C a ke konci období 7 až 2°C.

Nejvyšší teploty 2 až 8°C, postupně 6 až 11°C a na konci období zřejmě až 15°C.

Průměrné teploty 4 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 50mm, na horách na JZ/Z/S až 80mm/cm.

Shrnutí

Týden přinese více srážek než uplynulé, teploty se budou i nadále velmi měnit, ale celkově bude období odpovídat normálu pro polovinu března.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově nadprůměrné.

Synoptická situace

Pokračovat bude vliv frontálních systémů v západním proudění. zpočátku období bude na naše území pronikat od severozápadu studený vzduch. Ke konci týdne se proudění naopak stočí na jihozápadní až jižní. Zejména kolem poloviny týdne bude i čerstvé.

Srážek bude v nadcházejících dnech hodně, sledovat můžete ohledně dalších dnů mapy předpovědi srážek na naší stránce Výhled srážek. Mapy numerických modelů najdete například na stránce wetter3.de

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1074 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality