Pokračování teplotních změn, hodně srážek

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Pokračování teplotních změn, hodně srážek.

Týden 11. až 17.3.2019

Stručně

Další březnový týden bude hodně vlhký, i nadále se bude počasí značně střídat a to nejen co se týče průběhu oblačnosti a srážek, ale opět i co se týče teploty a tlaku vzduchu. Na počátku týdne lze čekat i zimní projevy počasí se sněžením v nížinách a na konci týdne možná i jarní teploty. Srážky budou téměř na denním pořádku, místy jich spadne větší množství. Nebude už ale tolik větrno jako v týdnu minulém.

Předpověď

Na počátku týdne bude počasí připomínat zimní ráz ve všech polohách. Sněhové přeháňky se budou hlavně v prvních dvou dnech týdne objevovat i v nížinách, místy mohou být i vydatné. O něco více jich spadne během druhé poloviny týdne v teplejším proudění. Jak bylo už naznačeno, tak během druhé poloviny týdne se bude oteplovat a maximální teploty vystoupí opět na jarní hodnoty.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +4 až -1°C, krátce -3°C a ke konci období 7 až 2°C.

Nejvyšší teploty 2 až 8°C, postupně 6 až 11°C a na konci období zřejmě až 15°C.

Průměrné teploty 4 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 50mm, na horách na JZ/Z/S až 80mm/cm.

Shrnutí

Týden přinese více srážek než uplynulé, teploty se budou i nadále velmi měnit, ale celkově bude období odpovídat normálu pro polovinu března.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově nadprůměrné.

Synoptická situace

Pokračovat bude vliv frontálních systémů v západním proudění. zpočátku období bude na naše území pronikat od severozápadu studený vzduch. Ke konci týdne se proudění naopak stočí na jihozápadní až jižní. Zejména kolem poloviny týdne bude i čerstvé.

Srážek bude v nadcházejících dnech hodně, sledovat můžete ohledně dalších dnů mapy předpovědi srážek na naší stránce Výhled srážek. Mapy numerických modelů najdete například na stránce wetter3.de.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?