Pokračování teplotních změn, hodně srážek

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 11. až 17.3.2019

Stručně

Další březnový týden bude hodně vlhký, i nadále se bude počasí značně střídat a to nejen co se týče průběhu oblačnosti a srážek, ale opět i co se týče teploty a tlaku vzduchu. Na počátku týdne lze čekat i zimní projevy počasí se sněžením v nížinách a na konci týdne možná i jarní teploty. Srážky budou téměř na denním pořádku, místy jich spadne větší množství. Nebude už ale tolik větrno jako v týdnu minulém.

Předpověď

Na počátku týdne bude počasí připomínat zimní ráz ve všech polohách. Sněhové přeháňky se budou hlavně v prvních dvou dnech týdne objevovat i v nížinách, místy mohou být i vydatné. O něco více jich spadne během druhé poloviny týdne v teplejším proudění. Jak bylo už naznačeno, tak během druhé poloviny týdne se bude oteplovat a maximální teploty vystoupí opět na jarní hodnoty.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +4 až -1°C, krátce -3°C a ke konci období 7 až 2°C.

Nejvyšší teploty 2 až 8°C, postupně 6 až 11°C a na konci období zřejmě až 15°C.

Průměrné teploty 4 až 9°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 50mm, na horách na JZ/Z/S až 80mm/cm.

Shrnutí

Týden přinese více srážek než uplynulé, teploty se budou i nadále velmi měnit, ale celkově bude období odpovídat normálu pro polovinu března.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově nadprůměrné.

Synoptická situace

Pokračovat bude vliv frontálních systémů v západním proudění. zpočátku období bude na naše území pronikat od severozápadu studený vzduch. Ke konci týdne se proudění naopak stočí na jihozápadní až jižní. Zejména kolem poloviny týdne bude i čerstvé.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: