PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Přechodně teplejší počasí

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Studené počasí bude pokračovat i zpočátku týdne, bude více oblačnosti i srážek. Na rozdíl od předchozích týdnů nás čeká přechodně teplejší počasí, jinak bude teplota již nižší. Teplo bude zejména přes den. Ke konci týdne přibude opět oblačnosti i srážek a dostaví se ochlazení.

Týden 28.9. až 4.10.2020

Nástup podzimu u řeky, přechodně teplejší počasí.

Předpověď

Po studeném období, které je současně vlhké, se opět oteplí. Během příštího týdne se oteplí a to zejména kolem poloviny. Oteplení bude pouze krátkodobé, totéž lze tvrdit o zmenšené oblačnosti. Více oblačnosti i srážek můžeme očekávat na počátku a poté ke konci týdne. Při malé oblačnosti budou během noci vznikat lokálně mlhy, současně bude chladněji. Maxima teploty mohou slabě překročit 20°C, ale pouze velmi krátce a to ve středu a ve čtvrtek a poté v sobotu.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 10 až 4°C, krátce 13 až 8°C. Nejvyšší teplota: 10 až 16°C, po polovině týdne krátce 17 až 24°C. Průměrná teplota: 11 až 14°C. Shrnutí období: Průměrné.

Celkové srážky: 820mm, ojediněle na SV/V 35mm. Shrnutí období: Průměrné až podprůměrné.

Synoptická situace a závěr: Přechodně teplejší počasí

Zpočátku týdne ovlivní zejména východ země frontální systém spojený s tlakovou níží jižně od našeho území. Kolem poloviny týdne s více prosadí oblast vysokého tlaku vzduchu. Pronikne k nám teplý vzduch od východu až jihovýchodu. V závěru týdne bude počasí v ČR pod vlivem frontálních systémů. Proudění se bude více střídat.

Více srážek spadne pravděpodobně na SV/V území a to hned v úvodu týdne. Srážky tam budou v pondělí a v úterý i trvalejší a vydatnější. Naopak na západě a severozápadě spadne méně srážek. Ke konci týdne budou srážky méně výrazné. Přechodně teplejší počasí bude rychle střídáno ochlazením, teplotně by mělo počasí zcela odpovídat normálu. Modelové mapy najdete například na stránce wxcharts.com. Přehled počasí je upřesňován našimi pravidelnými výhledy na týden.