Přelom července a srpna bude suchý

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Tropické počasí se objeví krátce v první polovině týdne. Srážek bude málo, přelom července a srpna bude suchý. Je nutné počítat tedy s tím, že se bude sucho rozšiřovat. V oblastech s jeho výskytem prohlubovat.

Týden 27.7. až 2.8.2020

Předpověď

Na přelomu měsíců července a srpna nás čeká ustálenější a spíše teplejší počasí. Toto bude také suché s častým slunečním svitem, jak bývá v tomto období často zvykem. Oblačnosti bude tedy často málo, což tedy platí i o srážkách. Pokud se objeví srážky, budou lokální a konvekční. Numerické modely na příští týden ale příliš srážek nedávají. Jediné srážky a to nevýrazné, spadnou na studené frontě, která bude ukončovat krátký příliv velmi teplého vzduchu. Ve druhé polovině týdne bude počasí postupně chladnější a to zejména při vyjasnění v nočních hodinách. Oblačnosti bude často málo, proto je nutné počítat v přílivu chladnějšího vzduchu též se studenějšími rány. Zejména na konci týdne budou minima teploty klesat opět k 10°C.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 16 až 11°C, uprostřed týdne přechodně kolem 17°C a ve druhé polovině týdne přechodně 14 až 8°C. Nejvyšší teplota: 22 až 28°C, v úterý a v závěru týdne 26 až 32°C. Průměrná teplota: 16 až 20°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Celkové srážky: 320mm, ojediněle více. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

Za studenou frontou se k nám ve výběžku tlakové výše obnoví příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Tento příliv ukončí v noci na středu přechod další studené fronty. Následně se budeme nacházet v přílivu chladnějšího a suššího vzduchu. V závěru týdne se teplejší proudění vrátí. Počasí u nás často pod vlivem vysokého tlaku vzduchu.

Závěr: Přelom července a srpna bude suchý, zcela bez srážek se počasí v týdnu ale neobjede. Srážky budou často konvekční, proto lze čekat stále typické lokální rozdíly v jejich úhrnech. Horké počasí se bude vyskytovat jen přechodně, stále se budou střídat tato teplá období s chladnějšími. Podrobnější informace o počasí den po dni jsou k dispozici na stránce Výhled na týden. Různé předpovědní modelové mapy najdete například na stránce modellzentrale.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality