Přelom července a srpna bude suchý

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Tropické počasí se objeví krátce v první polovině týdne. Srážek bude málo, přelom července a srpna bude suchý. Je nutné počítat tedy s tím, že se bude sucho rozšiřovat. V oblastech s jeho výskytem prohlubovat.

Týden 27.7. až 2.8.2020

Předpověď

Na přelomu měsíců července a srpna nás čeká ustálenější a spíše teplejší počasí. Toto bude také suché s častým slunečním svitem, jak bývá v tomto období často zvykem. Oblačnosti bude tedy často málo, což tedy platí i o srážkách. Pokud se objeví srážky, budou lokální a konvekční. Numerické modely na příští týden ale příliš srážek nedávají. Jediné srážky a to nevýrazné, spadnou na studené frontě, která bude ukončovat krátký příliv velmi teplého vzduchu. Ve druhé polovině týdne bude počasí postupně chladnější a to zejména při vyjasnění v nočních hodinách. Oblačnosti bude často málo, proto je nutné počítat v přílivu chladnějšího vzduchu též se studenějšími rány. Zejména na konci týdne budou minima teploty klesat opět k 10°C.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 16 až 11°C, uprostřed týdne přechodně kolem 17°C a ve druhé polovině týdne přechodně 14 až 8°C. Nejvyšší teplota: 22 až 28°C, v úterý a v závěru týdne 26 až 32°C. Průměrná teplota: 16 až 20°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Celkové srážky: 320mm, ojediněle více. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

Za studenou frontou se k nám ve výběžku tlakové výše obnoví příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Tento příliv ukončí v noci na středu přechod další studené fronty. Následně se budeme nacházet v přílivu chladnějšího a suššího vzduchu. V závěru týdne se teplejší proudění vrátí. Počasí u nás často pod vlivem vysokého tlaku vzduchu.

Závěr: Přelom července a srpna bude suchý, zcela bez srážek se počasí v týdnu ale neobjede. Srážky budou často konvekční, proto lze čekat stále typické lokální rozdíly v jejich úhrnech. Horké počasí se bude vyskytovat jen přechodně, stále se budou střídat tato teplá období s chladnějšími. Podrobnější informace o počasí den po dni jsou k dispozici na stránce Výhled na týden. Různé předpovědní modelové mapy najdete například na stránce modellzentrale.de.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: