Přijde příští týden vlna veder, jak významná?

()

Předpovědi počasí slibují příští týden opět horké počasí. To bude spojené také s malou nebo minimální oblačností a spíše výjimečnými přeháňkami či bouřkami v průběhu dne. Teploty by měly být letos zatím nejvyšší, překročí i 35°C? Doposud se této hodnotě jen významně přiblížily v první polovině června, kdy bylo ve středních Čechách naměřeno 34.8°C. Jak vypadá prognóza teplot na příští týden, tedy na poslední červnové dny? Překonají teploty v tomto měsíci ještě tuto hodnotu? Přijde příští týden vlna veder?

Přes naše území bude postupovat rozsáhlejší tlaková výše a na naše území pronikne, jak tomu v tomto období často bývá, velmi teplý vzduch. Pokud nepřichází žádná změna v podobě významnější studené fronty, může takové počasí bez významnějších srážek a s vysokými teplotami trvat i dosti dlouho. Je u nás sice typičtější během července a v srpnu, ale objevit se může i dříve. Původní předpoklady, které slibovaly poslední týden června chladnější se podle všeho nevyplní.

Bude horko, ale ne takové jak slibovaly původní prognózy

To, že nás čeká tropické počasí během příštího týdne (pravděpodobně hlavně od středy), je jisté, jen ještě modely upřesňují, kolik vlastně u nás bude stupňů. Původní předpoklady, které ukazovaly intenzivní příliv velmi teplého vzduchu do Čech a maximální teploty i nad 35°C se nepotvrdily. Teploty nebudou tak vysoké. Přesto nás čeká příští týden často tropické počasí s vysokými teplotami. Také bude hodně sluníčka a téměř žádné srážky, což umožní značné prohloubení sucha. Jak je vidno, někdy je problematická nejen předpověď na déle než týden a nejen předpověď srážek.

Aktuálně očekávané maximální teploty příští týden:

Po 24.6.: 24 až 28°C

Út 25.6.: 26 až 30°C

St 26.6.: 28 až 32°C

Čt 27.6.: 31 až 35°C

Pá 28.6.: 30 až 34°C

Deštivý a chladný závěr června tedy určitě nehrozí. modely a jejich výstupy ovšem hodnoty ještě mění. Některé ukazují mírnější teploty, některé naopak doslova hic. Ještě větší horko bude ale v Německu, Belgii a Francii, kde není vyloučeno přesažení 38°C.

Příčinou horkého a slunného počasí bude pozvolný postup tlakové výše přes střední Evropu. Jak dlouho toto počasí potrvá zatím není jasné. Tlaková výše bude ke konci týdne ale slábnout a teploty se pravděpodobně budou od západu snižovat. Sledujte Předpověď teploty nebo na více dní dopředu Výhled teploty. Modelové mapy najdete dále například na stránce pivotalweather.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Název
Přijde příští týden vlna veder, jak významná?
Popis
Přijde příští týden vlna veder, jak významná? Aktuální předpověď teploty vzduchu na další dny následujícího týdne. Synoptické příčiny.
Autor