Slunečno a chladno, během týdne oteplení

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Po chladném začátku týdne se vrátí jarní počasí. V prvních dnech týdne bude ale nejméně oblačnosti, bude tedy slunečno a zejména ráno chladno.

Týden 20. až 26.4.2020

Předpověď

Po přechodu zvlněného rozhraní, které přineslo po dlouhé době alespoň do některých částí republiky srážky, bude počasí krátce chladnější. V nastupující anticykloně bude v první polovině týdne slunečno a chladno. Opět dojde na výskyt slabých ranních mrazů, ale v takové míře jako v týdnech minulých. Teplota také nebude klesat na tak nízké hodnoty. Během týdne se bude oteplovat a vrátí se teplota v maximech kolem 20°C. V závěru týdne se ale po přechodu další fronty, s čímž bude spojeno krátkodobé přibývání oblačnosti a výskyt srážek, opět mírně ochladí.

Určitá střídavost počasí bude tedy pokračovat. Současně bude pokračovat sucho. Srážky budou i nadále chybět, spadne jich významněji méně než by ke konci dubna mělo. Proto se bude prohlubovat sucho, zejména v oblastech, kde nespadly srážky na konci týdne předchozího v oblasti frontálního rozhraní. První srážky se objeví až na konci týdne na studené frontě a budou spíše slabé.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +3 až -3°C, postupně 7 až 2°C a ke konci týdne při velké oblačnosti i kolem 8°C. Nejvyšší teplota 13 až 18°C, po polovině týdne krátce 16 až 22°C. Průměrná teplota 7 až 11°C. Shrnutí období: Průměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 5mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne bude přes centrální Evropu přecházet oblast vysokého tlaku vzduchu. Od východu k nám bude pronikat o něco chladnější vzduch v čerstvějším proudění. Tento příliv bude postupně slábnout. Ve druhé polovině týdne k nám pronikne opět teplý vzduch. Tento bude ukončen pravděpodobně přechodem další studené fronty během víkendu.

Podrobněji ve výhledu na týden.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: