PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Slunečno a chladno, během týdne oteplení

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Po chladném začátku týdne se vrátí jarní počasí. V prvních dnech týdne bude ale nejméně oblačnosti, bude tedy slunečno a zejména ráno chladno.

Týden 20. až 26.4.2020

Předpověď: Slunečno a chladno

Slunečno a chladno. Počasí na 12. týden 2024. Slunečné počasí na počátku jara.

Po přechodu zvlněného rozhraní, které přineslo po dlouhé době alespoň do některých částí republiky srážky, bude počasí krátce chladnější. V nastupující anticykloně bude v první polovině týdne slunečno a chladno. Opět dojde na výskyt slabých ranních mrazů, ale v takové míře jako v týdnech minulých. Teplota také nebude klesat na tak nízké hodnoty. Během týdne se bude oteplovat a vrátí se teplota v maximech kolem 20°C. V závěru týdne se ale po přechodu další fronty, s čímž bude spojeno krátkodobé přibývání oblačnosti a výskyt srážek, opět mírně ochladí.

Určitá střídavost počasí bude tedy pokračovat. Současně bude pokračovat sucho. Srážky budou i nadále chybět, spadne jich významněji méně než by ke konci dubna mělo. Proto se bude prohlubovat sucho, zejména v oblastech, kde nespadly srážky na konci týdne předchozího v oblasti frontálního rozhraní. První srážky se objeví až na konci týdne na studené frontě a budou spíše slabé.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +3 až -3°C, postupně 7 až 2°C a ke konci týdne při velké oblačnosti i kolem 8°C. Nejvyšší teplota 13 až 18°C, po polovině týdne krátce 16 až 22°C. Průměrná teplota 7 až 11°C. Shrnutí období: Průměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 5mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne bude přes centrální Evropu přecházet oblast vysokého tlaku vzduchu, bude tak slunečno. Od východu k nám bude pronikat o něco chladnější vzduch v čerstvějším proudění. Tento příliv bude postupně slábnout. Ve druhé polovině týdne k nám pronikne opět teplý vzduch. Tento bude ukončen pravděpodobně přechodem další studené fronty během víkendu.

Podrobněji ve výhledu na týden.