Slunečno a chladno, během týdne oteplení

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Po chladném začátku týdne se vrátí jarní počasí. V prvních dnech týdne bude ale nejméně oblačnosti, bude tedy slunečno a zejména ráno chladno.

Týden 20. až 26.4.2020

Předpověď

Po přechodu zvlněného rozhraní, které přineslo po dlouhé době alespoň do některých částí republiky srážky, bude počasí krátce chladnější. V nastupující anticykloně bude v první polovině týdne slunečno a chladno. Opět dojde na výskyt slabých ranních mrazů, ale v takové míře jako v týdnech minulých. Teplota také nebude klesat na tak nízké hodnoty. Během týdne se bude oteplovat a vrátí se teplota v maximech kolem 20°C. V závěru týdne se ale po přechodu další fronty, s čímž bude spojeno krátkodobé přibývání oblačnosti a výskyt srážek, opět mírně ochladí.

Určitá střídavost počasí bude tedy pokračovat. Současně bude pokračovat sucho. Srážky budou i nadále chybět, spadne jich významněji méně než by ke konci dubna mělo. Proto se bude prohlubovat sucho, zejména v oblastech, kde nespadly srážky na konci týdne předchozího v oblasti frontálního rozhraní. První srážky se objeví až na konci týdne na studené frontě a budou spíše slabé.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +3 až -3°C, postupně 7 až 2°C a ke konci týdne při velké oblačnosti i kolem 8°C. Nejvyšší teplota 13 až 18°C, po polovině týdne krátce 16 až 22°C. Průměrná teplota 7 až 11°C. Shrnutí období: Průměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 5mm. Shrnutí období: Mírně podprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne bude přes centrální Evropu přecházet oblast vysokého tlaku vzduchu. Od východu k nám bude pronikat o něco chladnější vzduch v čerstvějším proudění. Tento příliv bude postupně slábnout. Ve druhé polovině týdne k nám pronikne opět teplý vzduch. Tento bude ukončen pravděpodobně přechodem další studené fronty během víkendu.

Podrobněji ve výhledu na týden.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Název
Slunečno a chladno, během týdne oteplení
Popis
Slunečno a chladno zpočátku týdne, postupně oteplení. Celkově se bude počasí ale střídat. Přehled počasí v ČR v týdnu 20. až 26.4.2020.
Autor