Srážkový příděl jen na severu

Hodnocení článku

Srážky v uplynulých dnech nebyly v ČR příliš vydatné, proto sucho nijak nezmírnily. Výjimkou je návětří Krkonoš a Jizerských hor, kde spadlo za posledních 24 hodin ojediněle až 50mm srážek. Srážkový příděl jen na severu. Vlivem srážek se v oblasti zvýšilo nasycení a zlepšily se průtoky v pramenné oblasti horního Labe, Jizery a Lužické Nisy s ojedinělým krátkým dosažením nízkého SPA v povodí Lužické Nisy. V ostatních částech republiky pokračuje sucho a vzhledem k prognóze pokračovat bude. V dalších dnech lze čekat opět pouze lokální srážky za převahy vyšší teplot, pohybujících se v maximech nejčastěji od 23 do 29°C. Přes tropických 30°C zatím nevystoupí, což by mělo pro vodní bilanci na našem území větší důsledky. Takže se konal srážkový příděl jen na severu.

Nejvyšší naměřené srážky za posledních 24 hodin na stanicích v ČR: (12.7.2018 8 SELČ až 13.7.2018 7 SELČ)

50.9mm Kořenov – Jizerská cesta

50.6mm Bílý potok – U Jeřábu

46.8mm Jizerka – Lasičí cesta

44.6mm Bílý potok – Smědava

39.3mm Hejnice – Kasárenská cesta

39.0mm Dvoračky

37.5mm Kořenov – Jizerka

35.7mm Hejnice – Smědavská hora a Labská Bouda

Informace o spadlých srážkách nabízíme též na naší stránce Aktuální srážky. Jak napovídá název, tak na stránce najdete také aktuálně se vyskytující srážky. A to v ČR i okolí a také nad Evropou pomocí evropských kombinovaných radarových snímků či snímků části Evropy. Na předpověď srážkových úhrnů na nejbližší hodiny a dny i na akumulaci srážkové činnosti se můžete podívat na naší stránce Předpověď srážek.

Data: hydro.chmi.cz

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1074 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality