Studené počasí včetně mrazíků se změní po polovině týdne

Informační hodnota
Úprava
Zvláštní přínos
Celkové hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. V první polovině týdne bude studené počasí včetně mrazíků. Po polovině týdne se výrazně oteplí a vrátí se jarní teplota.

Týden 4. až 10.5.2020

Předpověď

Převážně více oblačnosti a častější srážky ve spojení přílivu studeného vzduchu. Taková bude první polovina prvního květnového týdne ohledně počasí u nás. Počasí bude, jak bylo již avizováno, chladné a teploty podprůměrné. To se ovšem změní během druhé poloviny týdne, kdy se významně oteplí a vrátí se jarní teplota. V nočních minimech bude menší oblačnosti velmi chladno, objeví se pro první polovinu května stále ještě typické přízemní mrazíky. Ke konci týdne budou i noci již teplejší. Avšak bude spíše méně oblačnosti, takže budou noci a rána stále chladnější. Oblačnosti bude přibývat opět před další studenou frontou během víkendu. V úplném závěru týdne nebo na počátku toho následujícího se tedy po několika málo teplejších dnech dostaví zřejmě opět ochlazení

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +6 až -1°C, ke konci týdne 10 až 5°C. Nejvyšší teplota 11 až 19°C, po polovině týdne 18 až 24°C. Průměrná teplota 7 až 12°C. Shrnutí období: Podprůměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 25mm, na SV/V až 35mm. Shrnutí období: Průměrné.

Synoptická situace

Na počátku týdne přejde naše území studená fronta. Za ní k nám bude od severozápadu až severu studený vzduch. Toto proudění začne po polovině týdne slábnout. Následně k nám pronikne teplý vzduch od jihovýchodu. Tento příliv ukončí přechod další studené fronty na konci týdne nebo na počátku týdne následujícího. 

Týden tak bude rozdělen na dvě poloviny. V první bude studené počasí včetně přízemních mrazíků, ve druhé se vrátí jaro. Srážek bude více na počátku týdne a poté opět v jeho závěru. To půjde hlavně o lokální konvekční srážky., včetně jarních bouřek. Méně oblačnosti bude během týdne. Upřesňovat budeme předpovědi na stránce Výhled na týden

Shrnutí článku
Studené počasí včetně mrazíků se změní po polovině týdne
Název
Studené počasí včetně mrazíků se změní po polovině týdne
Popis
Studené počasí včetně přízemních mrazíků se změní po polovině týdne. Jaké počasí a hodnoty základních prvků přinese týden 4. až 10.5.2020.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 826 příspěvků Zobrazit všechny články od Meteo Aktuality