Studené počasí včetně mrazíků se změní po polovině týdne

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. V první polovině týdne bude studené počasí včetně mrazíků. Po polovině týdne se výrazně oteplí a vrátí se jarní teplota.

Týden 4. až 10.5.2020

Předpověď

Převážně více oblačnosti a častější srážky ve spojení přílivu studeného vzduchu. Taková bude první polovina prvního květnového týdne ohledně počasí u nás. Počasí bude, jak bylo již avizováno, chladné a teploty podprůměrné. To se ovšem změní během druhé poloviny týdne, kdy se významně oteplí a vrátí se jarní teplota. V nočních minimech bude menší oblačnosti velmi chladno, objeví se pro první polovinu května stále ještě typické přízemní mrazíky. Ke konci týdne budou i noci již teplejší. Avšak bude spíše méně oblačnosti, takže budou noci a rána stále chladnější. Oblačnosti bude přibývat opět před další studenou frontou během víkendu. V úplném závěru týdne nebo na počátku toho následujícího se tedy po několika málo teplejších dnech dostaví zřejmě opět ochlazení

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +6 až -1°C, ke konci týdne 10 až 5°C. Nejvyšší teplota 11 až 19°C, po polovině týdne 18 až 24°C. Průměrná teplota 7 až 12°C. Shrnutí období: Podprůměrné.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 25mm, na SV/V až 35mm. Shrnutí období: Průměrné.

Synoptická situace

Na počátku týdne přejde naše území studená fronta. Za ní k nám bude od severozápadu až severu studený vzduch. Toto proudění začne po polovině týdne slábnout. Následně k nám pronikne teplý vzduch od jihovýchodu. Tento příliv ukončí přechod další studené fronty na konci týdne nebo na počátku týdne následujícího. 

Týden tak bude rozdělen na dvě poloviny. V první bude studené počasí včetně přízemních mrazíků, ve druhé se vrátí jaro. Srážek bude více na počátku týdne a poté opět v jeho závěru. To půjde hlavně o lokální konvekční srážky., včetně jarních bouřek. Méně oblačnosti bude během týdne. Upřesňovat budeme předpovědi na stránce Výhled na týden

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: