Suché a nadprůměrně teplé počasí bude pokračovat

Stručně

Deficit srážek prohloubí i další zářijové dny, které budou často slunečné bez srážek a velmi teplé.

Předpověď

Další zářijový týden bude ve znamení malé oblačnosti a pouze ojedinělých srážek, které se omezí na přechod studené fronty na přelomu pracovní části týdne a víkendu. Také bude nadprůměrně teplot, teploty budou v maximech vystupovat často nad letní hodnoty a ojediněle dosáhnou tropické hodnoty. Srážky se objeví jen na studené frontě ke konci týdne a budou lokální v podobě přeháněk či bouřek.

Nejnižší teploty: 15 až 10°C, uprostřed týdne 17 až 12°C

Nejvyšší teploty: 22 až 27°C, uprostřed týdne 24 až 30°C

Shrnutí

Po vlhčím období nastane sušší a také velmi teplé, které budou zásadněji vybočovat z dlouhodobých normálů a prohloubí současné sucho v ČR.

Průměrné teploty očekáváme od 14 do 20°C, celkové srážkové úhrny 3 až 15mm, na JZ/Z a jinde hlavně na horách lokálně 25mm.

Týden 10. až 16.9.2018 bude teplotně mírně nadprůměrný, srážkově mírně podprůměrný.

Synoptická situace

Po většinu týdne bude naše území pod vlivem vysokého tlaku vzduchu za přílivu teplého vzduchu. Tento synoptický vývoj přeruší pouze přechod studené fronty od západu na přelomu pracovního týdne a víkendu.

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.