Teplé a vlhčí počasí i nadále

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden.Teplé a vlhčí počasí bude zatím pokračovat, během týdne se ochladí opět krátce. Žádná zima nás mimo hory ale nečeká.

Týden 17. až 23.2.2020

Předpověď

Střídání počasí bude pokračovat. I v dalším únorovém týdnu bude na našem území spíše teplo. Chladnější počasí se očekává opět kolem poloviny týdne. Nejtepleji bude naopak v pondělí a poté opět o víkendu. To bude počasí připomínat před jaří.

Významnější srážky se objeví také na systémech front a to na počátku a na konci týdne. Během týdne bude srážek i oblačnosti méně. Případné srážky budou sněhové krátce i od středních poloh. jinak se bude sněžení vyskytovat jen v nejvyšších polohách.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota 8 až 2°C a místy kolem 10°C zpočátku a na konci týdne, jinak +2 až -4°C. Nejvyšší teplota 7 až 13°C a místy 15°C zpočátku a na konci týdne, jinak 3 až 8°C. Průměrná teplota 2 až 8°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 25mm, místy a to hlavně na horách kolem 40mm/cm.

Shrnutí

Teplota bude na našem území i nadále spíše vyšší než je na počátku druhé poloviny února běžné. Srážky by měly odpovídat současnému období. Období bude: teplotně mírně nadprůměrné a srážkově průměrné.

Synoptický vývoj

Přes naše území přejde studená fronta systému tlakové níže zvané “Victoria”, která bude putovat přes sever Evropy. Za frontou k nám začne během týdne pronikat studenější vzduch. Od jihozápadu bude následně zasahovat nad naše území výběžek tlakové výše. Následně se bude tlaková výše přesouvat přes jižní Evropu k východu. V závěru týdne přejde naše území opět frontální vlna. Sledujte Předpověď srážek na našem webu. Jaká bude průměrná teplota v dalších dvou týdnech a kolik spadne srážek nejen v Evropě se dozvíte v rychlém přehledu na wxmaps.org.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1101 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality