PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Teplé a vlhčí počasí i nadále

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden.Teplé a vlhčí počasí bude zatím pokračovat, během týdne se ochladí opět krátce. Žádná zima nás mimo hory ale nečeká.

Týden 17. až 23.2.2020

Předpověď: Teplé a vlhčí období

Střídání počasí bude pokračovat. I v dalším únorovém týdnu bude na našem území spíše teplo. Chladnější počasí se očekává opět kolem poloviny týdne. Nejtepleji bude naopak v pondělí a poté opět o víkendu. To bude počasí připomínat před jaří.

Teplé a vlhčí počasí i nadále. Počasí před začátkem jara.

Významnější srážky se objeví také na systémech front a to na počátku a na konci týdne. Během týdne bude srážek i oblačnosti méně, celkově čekejme vlhčí počasí. Případné srážky budou sněhové krátce i od středních poloh. jinak se bude sněžení vyskytovat jen v nejvyšších polohách.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota 8 až 2°C a místy kolem 10°C zpočátku a na konci týdne, jinak +2 až -4°C. Nejvyšší teplota 7 až 13°C a místy 15°C zpočátku a na konci týdne, jinak 3 až 8°C. Průměrná teplota 2 až 8°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 5 až 25mm, místy a to hlavně na horách kolem 40mm/cm.

Shrnutí

Teplota bude na našem území i nadále spíše vyšší než je na počátku druhé poloviny února běžné. Srážky by měly odpovídat současnému období. Období bude: teplotně mírně nadprůměrné a srážkově průměrné.

Synoptický vývoj

Přes naše území přejde studená fronta systému tlakové níže zvané “Victoria”, která bude putovat přes sever Evropy. Za frontou k nám začne během týdne pronikat studenější vzduch. Od jihozápadu bude následně zasahovat nad naše území výběžek tlakové výše. Následně se bude tlaková výše přesouvat přes jižní Evropu k východu. V závěru týdne přejde naše území opět frontální vlna. Sledujte Předpověď srážek na našem webu. Jaká bude průměrná teplota v dalších dvou týdnech a kolik spadne srážek nejen v Evropě se dozvíte v rychlém přehledu na wxmaps.org.