PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Teplé až horké počasí bude pokračovat

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Teplé až horké počasí bude pokračovat. Teplota bude mírně překračovat tropických 30°C i nadále. Srážky budou jen velmi lokální a nevýrazné. Změna by měla přijít v závěru týdne. Dojde k ochlazení, avšak nikoli k výraznému a přibude srážek.

Týden 10. až 16.8.2020

Předpověď

Méně oblačnosti pouze se vznikem odpolední kupovité oblačnosti s lokálními přeháňkami či bouřkami. A stále velmi teplo. Takové počasí bude i po většinu dalšího srpnového týdne u nás. Více oblačnosti i srážek lze čekat v oblasti změny v podobě přechodu studené fronty v závěru týdne. Dojde k mírnému ochlazení a počasí nebude tedy tropické, ale letní. Nejtepleji bude zpočátku týdne. Zcela slunečné počasí jako bylo v závěru minulého týdne už ale čekat nelze. Odpoledne bude vznikat kupovitá oblačnost. Srážky se objeví též, ale budou lokálně velmi omezené. Teplé až horké počasí bude pokračovat, co se týče toho letního tak lze říci že celý týden.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 21 až 15°C, ve druhé polovině týdne 18 až 12°C. Nejvyšší teplota: 26 až 32°C, ve druhé polovině týdne 22 až 28°C. Průměrná teplota: 19 až 23°C. Shrnutí období: Nadprůměrné.

Celkové srážky2050mm a ojediněle 65mm, na JV/V do 2025mm. Shrnutí období: Průměrné.

Synoptická situace

Na naše území bude kolem tlakové výše i nadále proudit velmi teplý vzduch. Zpočátku týdne bude na naše území pronikat o něco vlhčí vzduch. Ve druhé polovině týdne bude příliv teplého vzduchu zvolna slábnout. V závěru týdne přejde naše území frontální vlna.

Mapy výstupů numerických modelů na delší dobu dopředu najdete na stránce Střednědobé předpovědi. Pakliže se chcete pro zajímavost podívat ještě “dále”, tak je tu stránka Dlouhodobé předpovědi, kde jsou k dispozici i čtrnáctidenní mapy souhrnu hodnot základních prvků. Předpovědní mapy pro výskyt konvekční činnosti jsou k dispozici pro veškeré potřebné prvky na stránce Meteomodel.pl. Doporučujeme volbu stará verze map.