Teplé počasí a více srážek na horách

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Týden 27.1. až 2.2.2020

Předpověď

Inverzní počasí skončí a opět se ke slovu dostane západní proudění. To znamená, že žádnou zimu mimo hory čekat nemůžeme. Na konci ledna a počátku února bude naopak dosti teplo, zejména v teplých sektorech cyklon. V souvislosti s touto situací bude počasí také vlhčí, ale významněji zesíleny budou srážky na horách.
Od nového týdne nás čeká změna počasí. Toto bude cyklonální. V nižších polohách to tedy na první pohled nepoznáme, bude často velká frontální oblačnost. Rozdílem ovšem bude, že této oblačnosti budou častěji padat srážky. Ty budou vyjma hor často kapalné. Přeci jen se bude oblačnost oproti situaci při inverzi občas protrhávat. V nížinách se oteplí, maximální teploty budou dosahovat i hodnot připomínajících před jarní období. V noci nebude mrznout nebo při menší oblačnosti jen slabě. Na horách se přes den mírně ochladí. Také nás v souvislosti se změnou rázu počasí čeká větrné počasí. Na horách bude mít vítr i vyšší nárazy.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teplota +4 až -1°C, při menší oblačnosti -3°C. Nejvyšší teplota 2 až 7°C, krátce až 11°C. Průměrná teplota 0 až 4°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 3 až 15mm, hory místy až 30mm/cm.

Charakteristiky

Vyjma hor bude počasí stále srážkově spíše chudší, bude zde rozdíl v úhrnech srážek a to mezi návětřím hor a nížinami. Teplotně bude počasí významněji vybočovat s menšími rozdíly hodnot mezi horami a nížinami. Období bude teplotně nadprůměrné a srážkově průměrnépodprůměrné (rozdíly).

Synoptická situace

Přes střední Evropu bude postupovat v západním až severozápadním proudění jednotlivé systémy front. Tyto budou spojeny s tlakovými nížemi, které bude směřovat do centra Evropy z Atlantiku. Vyhlídka počasí je každý den upřesňována v aktualizované Předpovědi na den. Modelové mapy na delší dobu dopředu (základní prvky) najdete na stránce Střednědobé předpovědi. Nejen mapy s akumulací srážek a sněhových srážek jsou k dispozici na stránce Pivotalweather.com.
0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: