Teplé počasí vždy jen krátce

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Počasí se bude nyní více střídat. Léta se dočkáme, ale čeká nás teplé počasí vždy jen krátce. Půjde o krátkodobá, často jednodenní, oteplení střídané opětovným ochlazením. Srážek bude málo, omezí se na studené fronty a ani v jejich oblastech nebudou významné. Ráno bude vznikat při vyjasnění lokální mlhy, hlavně ve studeném vzduchu.

Týden 7. až 13.9.2020

Předpověď

V dalším zářijovém týdnu nás čeká proměnlivější počasí. Několik málo dnů bude teplé počasí a jinak chladnější. Vyložené studené počasí nás ale nečeká. Nejtepleji bude v polovině týdne a poté v sobotu, kdy teplota v maximech mírně opět překročí letních 25°C. Jinak bude kolem 20°C nebo slabě nad touto hodnotou. Noční minima budou spíše nižší, zejména při vyjasnění za studenými frontami je nutné počítat s významněji studenými nocemi či rány. Právě v těchto obdobích budou o něco četněji vznikat také mlhy. Ty budou ale slabé a budou pouze ranní záležitostí, jak je v tomto období typické. Srážek bude málo, tyto se budu vyskytovat na studených frontách a nebudou plošné ani výrazné. První fronta přejde naše území patrně během středy. Druhá podobně jako v minulém týdnu během soboty. Mimo tyto dny se srážky neobjeví nebo je lze čekat pouze velmi ojediněle v podobě přeháněk. V obdobích s teplým počasím se na následné studené frontě mohou objevit i bouřky.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 14 až 7°C, ke konci týdne 16 až 11°C. Nejvyšší teplota: 18 až 26°C, krátce hlavně v sobotu 28°C. Průměrná teplota: 14 až 17°C. Shrnutí období: Průměrné.

Celkové srážky: 320mm, na JV až 30mm. Shrnutí období: Podprůměrné.

Synoptická situace a závěr

na naše území bude zpočátku týdne pronikat za víkendovou studenou frontou chladnější vzduch od západu až severozápadu. Toto proudění bude během týdne slábnout a stáčet se na jihovýchodní. Odtud k nám pronikne krátce teplý vzduch, jehož příliv ukončí během středy přechod studené fronty. Poté se bude situace opakovat, další příliv teplého vzduchu nastane podobně jako minulý týden na přelomu pracovní části týdne a víkendu. Tento ukončí studená fronta přecházející naše území od západu pravděpodobně během soboty a situace se bude znovu opakovat.

Jisté tedy je, že teplé počasí bude jen krátce. Počasí bude tedy celkově proměnlivější. Upřesnění tohoto stručného výhledu najdete třikrát týdne na stránce Výhled na týden. Mapy výstupů numerických modelů najdete například na stránce weatheronline.cz. Tam je k dispozici četné množství předpovědních modelů.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Teplé počasí vydrží jen krátce
Název
Teplé počasí vydrží jen krátce
Popis
Teplé počasí vždy jen krátce. Stručná vyhlídka průběhu počasí a hodnot základních meteorologických prvků v ČR na týden 7. až 13.9.2020.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.